Robert Johanson pälvis mainekal mäestlaskumise võistlusel 2. koha

38544003_2129099607132113_6415944274159861760_n

Eesti maastikurattur ja mäestlaskuja Robert Johanson pälvis mitteametlikel noorte mäestlaskujate maailmameistrivõistlustelt Serfaus Fiss Ladis teise koha.

Tegu oli mitteametliku MM-iga, sest Johanson on vaid 16-aastane ning nii noortele sportlastele sel ekstreemsel spordialal MM-i ametlikult ei korraldata. Kuid tegu oli siiski ühe suurima mõõduvõtuga nii kuni 17-aastastele poistele. Esikoha võitis Portugali sõitja Nuno Zuzarte Reis, kes edestas eestlast vaid 0,997 sekundiga. Kolmanda koha pälvis 73 noormehe konkurentsis Sloveenia rattur Marko Niemiz. Esindatud olid sportlased 25 riigist.

“Rada oli hästi kiire ja kruusane, mis muutis selle väga libedaks,” kirjeldas Johanson võistlustrassi. “Iga treening muutis kurvides pidurdatud lained aina sügavamaks, rada kuivemaks ja tolmusemaks. Füüsiliselt ja tehniliselt ei olnud rada üldse kerge, samas ka mitte üleliia raske.”

Kvalifikatsioonis tegi Johanson ühe suure vea, mis läks talle maksma koha esikolmikus. “Finaalis üritasin olla nii kiire kui võimalik ja teha võimalikult vähe vigu,” rääkis Johanson sõidujärgselt. “Selles kurvis, kus ma eelsõidus vea tegin, seal võtsin finaalis rahulikumalt ja sõitsin kindla peale. Finišisse jõudsin esimese ajaga ning pärast teiste sõite liidritoolilt vaadata oli palju pingelisem, kui ise võistlustules olla. Lõpuks oli ainult üks noormees minust kiirem. Ma tahan tänada kõiki oma toetajaid, kes võimaldavad mul selle alaga tegeleda ja annan omalt poolt kõik, et saaksin tulevikus veelgi paremaks.”

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X