Riski võtnud Caleb Ewan võitis Tour de France’i kolmanda etapi

france

Tour de France’i kolmandal etapil võidutses sprindifinišis austraallane Caleb Ewan (Lotto Soudal), edestades iirlast Sam Bennetti (Deceuninck-Quick Step) ja värskelt Euroopa meistriks kroonitud itaallast Giacomo Nizzolot (NTT Pro Cycling). Liidrina jätkab prantslane Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).

Kolmandal, 198-kilomeetrisel etapil, mis sõideti Nice’i linnast Sisteroni, toimus lõpuheitlus tugevas vastutuules. Ewan võttis riski, alustades sprinti vaid 100 meetrit enne lõpujoont ning see tasus ära. Austraallase jaoks oli tegemist neljanda Tour de France’i etapivõiduga.

“Viimased kaks päeva ei ole meie jaoks väga head olnud,” viitas Caleb sellele, et tema meeskonnakaaslased Philippe Gilbert ja John Degenkolb pidid velotuuri juba pooleli jätma. “Kõik on püsinud siiski motiveeritud ja me teadsime, et kui kõik õnnestub, siis me suudame võita. Kuus meest tegid täna ära kaheksa mehe töö. Ma võtsin väikese riski ja see tasus ära. Kuigi esimesed etapivõidud olid natuke erilisemad, siis see on siiski Tour de France ja siin võita on alati oluline. Ma olen õnnelik, sest tõestasin, et eelmise aasta võidud ei olnud juhuslikud.”

Kokkuvõttes jätkab liidrisärgis teisel etapil võidutsenud Alaphilippe, kes edestab Adam Yatesi (Mitchelton-Scott) nelja ja šveitslast Marc Hirschi (Team Sunweb) seitsme sekundiga. Ühtki eestlast tänavu Tour de France’il ei osale.

Teisipäeval sõidavad ratturid 160,5 kilomeetrit Sisteroni linnast Orcieres-Merlette’i tõusu otsa, millel on kõrgust merepinnast 1821 meetrit.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X