“Ringvaates” näidati Eesti vanimat sportratast, endisele profile esitati väljakutse

mandri

“Ringvaate” stuudios näidati Eesti vanimat võistlusjalgratast, mis on ka maailma mõistes üsna ainulaadne. Ühtlasi kasutas Hannes Hermaküla võimalust ja esitas endisele profiratturile Rene Mandrile väljakutse.

“Tegu on väga haruldase sportrattaga, mis on sõitnud 1936. aastast kuni teise maailmasõjani Eesti tippvõistlustel,” rääkis jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja Valdo Praust. “Meie andmetel on tegu ainsa sõjaeelse sportrattaga, mis on sellest ajast säilinud. See säilis ilmselt sellepärast, et selle esikahvel oli pooleks sõidetud ja selgus, et tal on veel pragusi sees. Enne kui ma ratta kokku panin, siis ma keevitasin esikahvli kokku. Mõned tükid on veel valed küljes, aga raam ja põhi on originaal. Põhjalik reustareerimine võib aega võtta kuid.”

“Ringvaate” stuudios käis külas endine profirattur ja praegune Tartu2024/BalticChainCycling.com treener Rene Mandri, kes on ka üks Balti keti velotuuri korraldajatest, mis algab 13. augustil. Hermaküla esitas Mandrile veel väljakutse lühikese võistlusmaa läbimiseks.

Allikas: sport.err.ee

https://sport.err.ee/1121721/ringvaates-naidati-eesti-vanimat-sportratast-endisele-profile-esitati-valjakutse

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X