Riko Mäeuibol jäi mäestlaskumise MK-etapil finaalist puudu vaid 0,315 sekundit

Riko Mäeuibo Austria 2022-1

Inglismaal Fort Williamsis alustati mäestlaskumise maailma karika sarja hooajaga. Eestlastest oli stardis meesjuunioride konkurentsis võistlev Riko Mäeuibo, keda jäi kvalifikatsioonis finaalidest lahutama vaid 0,315 sekundit.

Mäeuibo tulemuseks mõõdeti 4:32,584, mis andis 75 sportlase konkurentsis 27. koha. Finaali pääses seejuures 25 paremat. Kvalifikatsioonisõidu võitjale, inglasele Daniel Parfittile kaotas Mäeuibo 16,478 sekundiga. Teise aja sõitis välja prantslane Max Alran (+2,815) ja kolmanda ameeriklane Asa Vermette (+3,650).

„Nädal möödus väga hästi. Reedestel treeningsõitudel sain kõik oma liinid paika ja peale seda möödus laupäevasel kvalifikatsioonipäeval ka kõik plaanipäraselt,“ ütles Mäeuibo võistliuse järel. „Kvalifikatsioonisõidus tegin ülemises sektoris natuke palju vigu, natuke läksin ise arvatavasti närvi, aga alumises sektoris tuli kõik plaanipäraselt välja. Üldiselt jäi ratas terveks ja ise jäin terveks. Selle üle olen väga õnnelik, sest see on selline rada, kus velgi ja rehve puruneb väga palju, aga sain ilma kõige selleta hakkama.“

Finaalsõidud sõidetakse Fort Williamsis pühapäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X