Riko Mäeuibo sai Euroopa karikaetapil Austrias kolmanda koha

Riko Mäeuibo

Riko Mäeuibo pälvis Euroopa mäestlaskujate karikasarja etapil Austrias oma vanuseklassis kolmanda koha. Võistlustules olid veel Robert Johanson, Katarina Väljako, Mark Peterson ja Siim Savik.

Mäeuibo (AP/RW-Trans Racing Team) võitis 2400 meetri pikkusel ja 340 vertikaalse laskumismeetriga rajal ajaga 3.17,832 küll kvalifikatsiooni, kuid pidi leppima finaalis kolmanda kohaga tulemusega 3.16,318. Esikoha teenis soomlane Kasper Hickman ajaga 3.14,770 ja teise koha sõitis välja sloveen Azbe Kalinsek (+0,936).

Robert Johanson (Hawaii Express) sai eliitmeeste konkurentsis 31. koha ajaga 3.18,868, võites seejuures väikese finaalvõistluse. Suures finaalis jõudsid kolme parema sekka slovakk Adam Rojcek (3.07,881), itaallane Stefano Introzzi (+3,025) ja slovakk Denis Kohut (+3,596).

Naiste Pro U19 klassis pälvis Katarina Väljako (Fun Timez Crew) finaalis viienda koha tulemusega 4.06,433. Ta kaotas võitjale, itaallanna Eleonora Guglielmile 12,626 sekundiga. Teise koha teenis poolatar Amelia Dudek (+6,679) ja kolmanda koha sakslanna Leni Eller (+9,793).

Meeste Pro U19 klassis finišeeris Mark Peterson (Valga Motoklubi) ajaga 3.33,854, mis andis 27. tulemuse ja Siim Savik (Fun Timez Crew) ajaga 3.35,628, mis andis 30. koha. Võidu teenis sakslane Lino Neumann (3.14,121), teisena lõpetas tšehh Ondrej Kolecik (+3,511) ja kolmandana austerlane Sebastian Weinhandl (+4,425).