Riko Mäeuibo saavutas Euroopa karikaetapil 3. koha

14.-16. aprillil toimusid Horvaatias Lošinjis mäestlaskumise Euroopa karikasarja võistlused. Eesti mäestlaskujatest olid võistlustules eliitklassi ratturid Armin Pilv (valitsev Eesti meister) ja Robert Johanson. Juunioride klassis hoidsid lippu kõrgel Mark Peterson ja Siim Savik. Eesti tulevikulootus ja 2022. aasta Euroopa meister Riko Mäeuibo oli võistlustules U17 vanuseklassis.

Nädalavahetus oli meie meestele raskete oludega, sest ilm oli heitlik ja vahelduv. Reedel said sõitjad nii vihma, päikest kui tuult. Laupäev oli seevastu aga päikeseline, kuid üpris tuuline. Kvalifikatsioonis näitas meie meestest parimat aega Robert Johanson (9. koht). Armin Pilv ei leidnud veel head rütmi ja jäi 34. kohale. Juunioride seas oli Mark Petersonil tehnilisi probleeme ning enne lõppu läks palju aega kaotsi. Siim Savik valis kindla tempo ja tuli tervelt lõpuni, et valmistuda pühapäeval eesseisvaks finaaliks. U17 klassis ainukese eestlasena lippu kõrgel hoidnud Riko Mäeuibo tegi korraliku sõidu ning tuli 4. kohale. Ta ise tulemusega rahule ei jäänud ning lubas finaalis asja parandada.

Pühapäevane võistluspäev oli meie meestele edukas. Öö läbi sadanud vihm, mis jätkus ka päeva vältel, tegi raja, mis koosneb 90% kividest, väga huvitavaks. Esmalt startisid noored ehk U17, kus tegi Riko Mäeuibo seda, mida lubas ning parandas enda tulemust ja saavutas 3. koha. Juuniorides sõitsid meie mehed väga hästi. Mark Peterson sai 6. ja Siim Savik 15. koha. Ellitklassis teenis Armin Pilv 16 .koha. Robert Johanson ei startinud.

Riko Mäeuibo kokkuvõte nädalavahetusele: “Nädalavahetuse alguse pooles ei saanud päris enda rütmi ega kiirust ülesse. Alates kvalifikatsioonisõidust oli juba kiirus olemas ja tunnetus rattal hea ning selle hoo võtsin kaasa ka võistluspäeva, kus mul sõit tuli väga hästi välja ning suutsin sõita ennast kolmandale kohale.”

Mark Petersoni kokkuvõte nädalavahetusele: “Laupäevases kvalifikatsioonis sõitsin hammasrattaga vastu kivi, mis lõi hammasratta kõveraks ja seetõttu tuli ka kett maha, sõidu lõpetasin ketita. Kvalifikatsioonis 15.  koht. Pühapäeval saatis finaali vihmasadu, mis tekitas porised olud, mis mulle väga meeldivad ja sobivad. Kõik sujus hästi, varustus jäi terveks ning võistluse kokkuvõttes teenisin 6. koha. Tänan oma toetajaid!”

Armin Pilve kokkuvõte nädalavahetusele: Laupäevases kvalifikatsioonis soovisin sõita puhast sõitu ilma vigadeta ning vaadata kus kohas olen oma sõiduga ja kui palju oleks vaja lisada hoogu pühapäevases finaalis. Kahjuks olid peale trenne otsustanud korraldajad märgistada värviga teravaid kände ja kive, mis mind kurvist suure hooga tulles ehmatasid. Sealt edasi ei leidnud uuesti head rütmi ja rapsisin liialt palju, tehes vigu. Tulemuseks kvalifikatsioonis 34. koht. Pühapäevane vihmane ilm oli minu jaoks okei, kuid vihm lõppes enne minu starti ja ei uskunud, et rada kuivab nii kiiresti. Rada oli huvitavalt paksu mudakihi all. Lõpptulemuseks 16. koht ja võib jääda hooaja algusega rahule. Tänan oma toetajaid, tänu kellele see kõik on võimalik!”

Siim Saviku kokkuvõte nädalavahetusele: “Rada oli väga tehniline ja õiget liini oli pidevalt muutuvate olude tõttu raske leida. Kuigi tulemus polnud päris see, mida ma lootsin, jäin nädalavahetuse ja esimese Euroopa võistluse 15. kohaga siiski rahule. Motivatsioon on igatahes laes ja järgmiseks võistluseks tean, et varuosi pole kunagi liiga palju.”

Robert Johansoni kokkuvõte: “Rada oli imeline, vihma ja mudaga meeldis mulle isegi seekord rohkem kuigi tavaliselt ma mudaga eriti hakkama ei saa. Ratta peal tundsin ennast väga mugavalt ja tugevalt ning seda näitas ka juba kvalifikatsiooni 9. Koht kui olin kõrges mängus sees. Kahjuks seekord finaalis DNS, mis siiski andis mulle enesekindlust juurde, et ma olen heal päeval võimeline sõitma poodiumile. Nüüd oleks vaja veel tööd edasi teha, parandada mõned tehtud vead ja proovida järgmine kord uuesti!”

Riko Mäeuibo 2023
Riko Mäeuibo on poodiumi 3. astmel — FOTO: Anatole Gerber

Uudise vahendas AS All Media Eesti

Loe veel:

13.04  Eesti mäestlaskujate koondis alustab Euroopa karikasarja Horvaatias

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X