Restoran Platz ja Restoran R14 tähistavad 106-ndat Tour de France lastevõistluse ning mininäitusega

JAAN KIRSIPUU OF ESTONIA PUTS ON YELLOW JERSEY.

Sellel aastal tähistab „Tour“- nagu seda võistlust lühendatult nimetatakse 100-ndat aastat, millal esmakordselt võeti kasutusele liidri kollane särk. 20 aastat sellest kui ainus eestlane- Jaan Kirsipuu on kandnud  6-l etapil Touri kollast liidrisärki. Sellel aastal on stardis 2 eestlast: Rein Taaramäe Total Direct Energie meeskonnas (2011.a 11.koht, noorsportlastest 2. koht)  ja Tanel Kangert EF Education First meeskonnas. Esimene eestlane „Tour“-il oli Jaanus Kuum, kes 1988. a saavutas 24. koha (noorsportlastest 3.). Rein Kasela on osalenud „Tour“-il komissaride paneeli liikmena 1991 ja 1996 aastatel.

Restoran Platz ja Restoran R14 tähistavad 106-ndat Tour de France lastevõistluse „Tour de Rottermann“ ning mininäitusega.  106-s Tour de France algab 6. juulil Brüsselist.

8. juulil pannakse üles mininäitus: Jaan Kirsipuu ratas – 100 sprindivõitu ja Tour de France kollane liidrisärk, raamatud, brozüürid, märgid, spetsümbrikud, mis lasti välja seoses Touriga.

17. juulil algusega kell 16.00 toimub väikelaste ühisstardist võidusõit Rotermann City keskel. Trass on fikseeritud. Võistlusklass: kuni 7.a k.a. Jalgrattakiivri kandmine kohustuslik! Eelregistreerimine kuni  15.07. kella 12.00-ni aadressil katrin@ribe.ee. Info levib läbi Rotermann City kanalite ja jalgrattapoe- Jooks kaudu. Selle võistlusega tähistatakse ka Jaan Kirsipuu 50-ndat sünnipäeva. Kõiki osavõtjaid autasustatakse restoranide “Platz” ja “R14” poolt.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X