Rene Mandri: meie noored mehed on praegu väga heas seisus

Cycling Tartu profimeeskond sõitis lõppenud nädalal koroonapausi järgselt esimese rahvusvahelise võistlusnädala. Edasi valmistutatakse augustis toimuvaks Balti Keti velotuuriks.

Cycling Tartu rattatiim osales möödunud nädalal Poolas Masoovia velotuuril, mille raames läbiti kokku neli etappi kogupikkusega üle 330 km.

“Masoovia velotuur läks suhteliselt hästi. Tulemus ei olnud küll see, mis soovisime, aga saime rahvusvahelises konkurentsis kontrollitud, mis seisus keegi on. Tuleb tõdeda, et meil noored mehed on praegu väga heas seisus. Füüsilise võimekuse taha seal küll midagi ei jäänud,” rääkis Rene Mandri.

Cycling Tartu profitiimi sõitjatest olid kokkuvõttes edukaimad soomlane Antti-Jussi Juntunen ja eestlane Rait Ärm, kes lõpetasid tuuri vastavalt 10. ja 14. kohaga. Meeskondlikus arvestuses sai Tartu tiim 7. koha.

“Peabki tunnistama, et meil on väga noored sportlased, 18-19aastased, mõni poiss on 20-aastane. Enamus meeskonnad, kelle vastu me sõidame, on palju kogenumad. Julgen väita, et meil on väga hea meeskond. Nii tugev pole Tartu meeskond varem olnud, kui praegu,” rääkis Mandri.

Hetkel on ratturid Lõuna-Poolas laagris, mille põhieesmärk on proovida mägedes sõita. Kuna võistluspausi ajal mägedes treenida ei saanud, on nüüd poistel võimalus eesootavaid võistlusi silmas pidades õige tunnetus kätte saada.

“Seda siis kõik selleks, et aasta lõpus hästi sõita. Augusti keskel on Balti Keti velotuur ja Eesti meistrivõistlused ning sealt edasi lähme Euroopasse. Järgneb EM Prantsusmaal, seejärel on Lõuna-Poolas mitmed tähtsad võistlused, ka rahvuste karikas toimub septembri keskel ja MM on see aasta väga mägisel rajal,” ütles Mandri.

Allikas: sport.err.ee

https://sport.err.ee/1115019/rene-mandri-meie-noored-mehed-on-praegu-vaga-heas-seisus

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X