Rene Mandri Euroopa mängude eel: ootused on väga kõrged

648924ha5abt63

Reedel Minskis algavatel teistel Euroopa mängudel võistleb kuus Eesti ratturit. Meeste grupisõiduks valmistuv Martin Laas on Aasias toimunud velotuuridel võitnud kaheksa etappi, neist kolm pühapäeval lõppenud Korea velotuuril.

Neli aastat tagasi esimestel Euroopa mängudel võitis Bakuu tänavaringidel toimunud enam kui 200 kilomeetri pikkuse meeste grupisõidu Astana klubi Hispaania tipp Luis Leon Sanches. Eesti neljast noorest tegijast sai Martin Laas 28. koha raskes sõidus, mille 124 mehest 63 katkestas. Nüüd läheb Laas teistele Euroopa mängudele juba märksa kogenuma mehena ning suurema elukooliga on kogu Eesti kuueliikmeline ratturite tiim, kelle hulgast Norman Vahtra stardib ka trekil.

“Selge see, et Euroopa mängud on võib-olla EM-i, MM-i ja OM-i kõrval veidi lahjema kaaluga või vähem tuntust kogunud üritus, ajalugu on veel lühike. Kui suudetakse Euroopa mängudega jätkata, siis ma arvan, et selle medali väärtus ja populaarsus tõuseb aja pikku. Eks iga uue asjaga ole raske algust teha ja väga pikka ajalugu seal pole,” rääkis EJL-i treenerite nõukogu esimees Rene Mandri intervjuus ERR-ile.

“Kui rääkida Eesti rattapoistest ja -tüdrukutest, siis võime loota ka pjedestaalikohti heal õnnestumisel. Rada ei ole ülikeeruline, meie meestele täiesti sobiv. Lisaks sellele on eeldatav, et seal võib olla grupifiniš või enne lõppu toimub äraminek, mis meile tegelikult sobib. Meil on väga terava jalaga mehed koondises. Martin Laas on hiljuti Aasias kõvasti paugutanud ja Mihkel Räim on hooaja alguses suhteliselt heas minekus olnud ja tõestanud , et ta on ka võimeline võitma. Grupifiniši korral on meil kindlasti väga head kaardid mängida ja lisaks sellele on neil väga hea meeskond. Alo Jakin, Karl Patrick Lauk ja Norman Vahtra- need mehed on võimelised väga head tööd tegema oma sprinteritele. Ootused on väga kõrged, aga saame näha. Sõit on sõit ja alati ei pruugi õnnestuda. Ennustamine on tänamatu töö.”

Euroopa mängud avatakse Minskis reedel ja kokku lähetab EOK mängudele Eestist 68 sportlast, kes võistlevad 13 alal. Eesti ratturitest osalevad mängudel Martin Laas, Mihkel Räim, Alo Jakin, Karl Patrick Lauk, Norman Vahtra ja Mae Lang.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X