Rekordarv Eesti BMX krossirattureid Euroopa karikavõistlustel

BMX kross on Eestis tugevas tõusutrendis, mida kinnitab üha suurem osavõtjate arvu kasv Eestist rahvusvahelistel võistlustel. Kunagi pole Euroopa karikavõistlustel osalenud nii palju meie rattureid ja nad sõitsid ka väga hästi. Kokku osales Eestist 14 ratturit – 8 Tartu Velost, 3 TÜASK-ist, 2 Spot of Tallinnast ja 1 Turu rattaklubist. Võistlejate üldarv küündis kahe tuhande alla ja suure võistlejate arvu tõttu oli võistlus planeeritud kolme päeva peale.

Laupäeval startisid meilt poisid B11-13, B14, B15/16 ja tüdrukud 11/12 ning võistlustulemused olid väga head. Sten Tristan Raid saavutas B11 vanuseklassis etapivõidu, mis on tal sel aastal juba teine. Tõnis Mugra jõudis B13 vanuseklassis 1/8 finaali, Joonas Vaikmäe, Uko Rasmus Luht, Oskar Lehto, Kristofer Raul Puri ja Martti Härmoja kvalifitseerusid samuti põhivõistlusele ja jõudsid 1/16 finaali. Loviisa Ly Puri pidid sel korral rahulduma eelsõitudega.

Pühapäeval startisid meie noorimad B/G 7-10 ja Martti Härmoja B15/16 vanuseklassis. Tulemused olid taas rõõmustavad – Jakob Maaten jõudis finaali ja saavutas seal 6. koha, samaga sai hakkama ka Paula Palmiste, kes saavutas G8 vanuseklassis samuti 6. koha. Ruudi Lumiste jõudis B10 vanuseklassis 1/2 finaali, Rommi Maidla ja Konrad Kasemaa 1/8 finaali. Martti Härmojal sellel etapil põhivõistlusele kvalifitseeruda kahjuks ei õnnestunud.

Esmaspäeval alustati võistlust taas noorimatest ja siin näitas oma head sõidutaset Paula Palmiste G8 vanuseklassis, kes saavutas suurepärase 2. koha, Jakob Maaten sõitis samuti finaalis ja saavutas jälle 6. koha. Ruudi Lumiste jõudis B10 vanuseklassis 1/2 finaali, Rommi Maidla ja Konrad Kasemaa seekord põhivõistlusele ei kvalifitseerunud. Seejärel said startida poisid B11-13, B14 ja tüdrukud G11/12 vanuseklassis. Sten Tristan Raid elas sel päeval üle kukkumise soojenduse ajal ja ilmselt oli see ka põhjus, miks finaaliuks jäi seekord talle suletuks ning Sten pidi leppima 1/2 finaaliga. Hästi sõitis ka Oliver Sten Saar, kes sõitis välja 1/4 finaalini, pidi seal aga samuti kukkumise tõttu võistluse lõpetama. Uko Rasmus Luht, Oskar Lehto, Joonas Vaikmäe ja Kristofer Raul Puri jõudsid 1/8 finaali. Tõnis Mugra elas üle kukkumise eelsõitudes ja edasi ei pääsenud, samuti pidi eelsõitudega leppima Loviisa Ly Puri.