Rein Taaramäe võitis Vuelta kolmanda etapi ja tõusis üldliidriks

Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) kuulus Vuelta kolmandal etapil (Santo Domingo de Silos – Picon Blanco; 202,8 km) kaheksamehelisse jooksikutegruppi ning teenis 1. kategooria tõusu otsas lõppenud finišis esikoha.
Taaramäe on varasemalt võitnud Vueltal etapi 2011. aastal ning Giro d’Italial 2016. aastal. Eestlase järel sai teise koha ameeriklane Joe Dombrowski (UAE – Team Emirates; +0.21) ja kolmanda koha prantslane Kenny Elissonde (Trek Segafredo; +0.36).
“Uskusin endasse täna väga palju. Autost toetas mind spordidirektor ja tiimi taktika nägigi ette proovida jooksikute hulgast etappi võita. Jälgisin kõige rohkem Dombrowskit ja Elissonde’i. Varem on nad mind võitnud ja tean neid väga hästi, nad on väga tugevad ratturid, samas olen ise ka neid võitnud. Teadsin, et olen heas vormis ja olingi neist täna tugevam. See võit ja liidrisärk on minu jaoks suured saavutused, kuna ma olen juba 34-aastane ja mul ei ole enam palju aastaid jalas. Suurtuuril liidrisärgi kandmine oli minu üks alles jäänud karjääri unistustest. See on nüüd täitunud,” ütles Taaramäe.

Favoriitide grupist oli kiireim viiendana lõpetanud hispaanlane Enric Mas (Movistar Team; +1.45). Velotuuri punast liidrisärki kandnud Primož Roglic (Team Jumbo-Visma) lõpetas seitsmendal kohal, kaotades Taaramäele ühe minuti ja 48 sekundiga. Martin Laas (Bora-Hansgrohe) sai 180. koha, jäädes kaasmaalasest maha 21 minuti ja 53 sekundiga.

Taaramäe tõusis liidriks ka velotuuri üldarvestuses ja saab Vuelta neljandal etapil startida punases liidrisärgis. Teisel kohal on kokkuvõttes Elissonde (+0.25) ja kolmandal Roglic (+0.30). Laas jätkab 171. kohal (+22.04).

Video Vuelta 3. etapi viimane kilomeeter Rein Taaramäe võidufiniš

Teisipäeval ootab rattureid ees 163,9 kilomeetrit.

Loe veel:
ERR Sport
16.08 Taaramäe võitis Hispaania velotuuri kolmanda etapi ja tõusis üldliidriks
16.08 Vägev Taaramäe: olen liidrisärgi kandmisest pikalt unistanud!
16.08 VIDEO | Võidukas Taaramäe sai viimase kilomeetri sõita uhkes üksinduses
17.08 Roglic loovutas Taaramäele liidrisärgi hea meelega

Delfi Sport
16.08 VIDEO | Vägev sõit! Rein Taaramäe saavutas Vueltal etapivõidu ja tõusis üldliidriks!
16.08 Rein Taaramäe: unistasin suurtuuride liidrisärgist pikalt. Kas või mõneks päevaks!
16.08 Taaramäe tõi Eesti ratturitele kaheksanda suurtuuride võidu
17.08 Kannatamine ja kogemus viisid sihile. Rein Taaramäe jõudis unistuse täitumise ära oodata
17.08 Vuelta tiitlikaitsja: liidrisärk on nüüd Reinu seljas, see on meile hea

Õhtuleht Sport
16.08 VÄGEV! Rein Taaramäe võitis Vuelta kolmanda etapi ja tõusis tuuri üldliidriks!
17.08 Liidrisärgist ilma jäänud Vuelta tiitlikaitsja: hea, et selle Taaramäele loovutasime, ta oli kõige tugevam

Postimees Sport
16.08 Rein Taaramäe teenis Hispaania velotuuril etapivõidu ja kerkis üldliidriks
17.08 Taaramäe Vuelta etapivõidust: ma olen 34. Palju selliseid võimalusi enam ei tule