Rein Taaramäe võistleb Alutaguse rattamaratonil

Rein Taaramäe
Juba sel laupäeval, 11. juunil toimub 8. Alutaguse rattamaraton, kus ratturid saavad end proovile panna 73 km XXL-sõidul, 48 km põhisõidul ja 19 km poolmaratonil. Lisaks toimuvad ka lastesõidud. Teiste hulgas on startimas ka Eesti profirattur Rein Taaramäe.
Laupäeval on oodata põnevat võistluspäeva. Lisaks sellele, et võistlusele on end kirja pannud Eesti esirattur Rein Taaramäe, pakub Alutaguse võistlejatele väga unikaalset rada. 8. Alutaguse rattamaratoni peakorraldaja Robert Peetsi sõnul toimub Alutagusel taas XXL-sõit ning sel korral sõidetakse kaevanduses olevat lõiku koos vahepealse 4 km ülesõiduga kaks korda. „Võib-olla näeme kaevandust sel aastal viimast korda sellisel kujul. Seoses Enefiti kaevetööde lõpetamisega Narva karjääri läänepoolses küljes lakkavad pumbad aasta lõpus töötamast ja veetase tõuseb palju meetreid. Seega, mis edasi saab, näeme järgmisel aastal,“ sõnas Peets. Ta lisas, et sel aastal on oodata rajal ka rohkem vaheldust ja sujuvust.
Hetkel hoiab meestest sarja üldarvestuses esikohta Oskars Muižnieks (DTG-MySport) 3020 puntkiga, tema järel on Josten Vaidem (Fixus) 2980 punktiga ja kolmas on Peeter Tarvis (Veloplus) 2974 punktiga. Naiste esikolmiku moodustavad hetkel Maris Lillep (Redbike Naised) 2753 punktiga, Mari Kruuser (Spordipartner Racing Girls) 2741 punktiga ja Merili Sirvel (RR Siplased/Vitax) 2710 punktiga.
Võistkondlikus punktiarvestuses kuulub esikolmikusse Veloplus, Team Antsla ja Redbike Team I. Naiskondlikus punktiarvestuses vastavalt RR Siplased/Vitax, Spordipartner Racing Girls ja Redbike Naised.
Praeguse seisuga on maratonile kirja pannud ligi 800 osaleja ja oodata on kõige osavõturohkemat aastat. Kuni kolmapäeva õhtuni saab maratonile registreeruda soodushinnaga, seejärel saab võistlusele kirja panna end kohapeal võistluspäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X