Rein Taaramäe tegi Giro d’Italia tuuri 4.etapil võrratu sõidu

Itaalia velotuuri neljandal etapil (Piacenza – Sestola; 187 km) sai pikalt liidrikohal olnud Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) üheksanda koha (+1.33).

34-aastane Taaramäe läks mägist etappi 45 km enne finišit juhtima, sõites pikalt koos taanlase Christopher Juul-Jenseniga (Team BikeExchange). Kümmekond kilomeetrit enne finišit edestasid jooksikud Taaramäe ja Juul-Jensen lähimaid jälitajaid enam kui minutiga, kuid lõputõusul püüti liidrid kinni. Taaramäe oli sunnitud loovutama liidrikoha ameeriklasele Joe Dombrowskile (UAE-Team Emirates), kes teenis karjääri esimese suurtuuri etapivõidu.

29-aastase Dombrowski järel tuli teiseks itaallane Alessandro de Marchi (Israel Start-Up Nation; +0.13), kolmas oli belglane Louis Vervaeke (Alpecin-Fenix; +0.29). Rein Taaramäe saavutas kokkuvõttes üheksanda koha, kaotades võitjale minuti ja 33 sekundiga. Teise eestlasena Giro d’Italial võistlustules olev Tanel Kangert (Team BikeExchange) sai 42. koha (+3.52).

Velotuuri üldliidriks tõusis Alessandro de Marchi, edestades teiseks kerkinud Joe Dombrowskit 22 sekundiga. Kolmanda koha hõivas belglane Louis Vervaeke, kes jääb liidrist maha 42 sekundiga. Rein Taaramäe tõusis 14. positsioonile (+1.47).

30. maini vältav Itaalia velotuur jätkub kolmapäeval sõidetava tasase 177-kilomeetrise viienda etapiga Modenast Cattolicasse.

Uudis: ERR Sport autor: Kristo Tamm

Kokku läbitakse 21 päeva jooksul 3479.9 kilomeetrit, mille kõrguste vahe 47,000 meetrit.