REIN TAARAMÄE STARDIB SANGASTE VALGETE TEEDE RATTARALLIL

_MG_5911

Eeloleval laupäeval sõidetaval Sangaste Valgete Teede Rattarallil stardib esmakordselt ka Rein Taaramäe.

„Olen Sangaste Valgete Teede Rattarallil väga startida tahtnud varemgi, aga kohustuslik klubikalender ei ole seda siiani võimaldanud. See aasta on aga hoopis teistmoodi aasta ja kuna olen kodus, siis loomulikult löön kaasa. Tegu on kõige erilisema ja ägedama maanteesõiduga Eestis ja kuna kasutan ka ise kruusateedel sõitu treeningute rikastamiseks, siis ei ole kruusaralli mulle ka täiesti võõras teema. Mingeid erilisi eesmärke ma endale selleks võistluseks ei sea. Selja taga on perioodid raskete treeningutega ja tippvormis ma praegu kindlasti ei ole. Lähen eelkõige sõitu nautima, et oleks lahe ja lõbus. Tahan oma osalemisega tunnustada korraldajate ponnistusi selle erilise auraga sõidu alles hoidmisel ja edasi arendamisel,” ütles Taaramäe oma nädalavahetuse eesmärke kommenteerides.

Sangaste Valgete Teede Rattaralli on omanäoline võidusõit, mis liigitub küll maanteerattasõidu alla, kuid rada on vürtsitatud asfaldilõikude vahele pikitud kruusalõikudega. Rada kulgeb Sangaste–Karula–Lüllemäe kandi maaliliselt looklevatel väikestel teedel. Stardi ja finišipaik asub kuulsa Sangaste lossi ees.

Rallil on valikus on kolm distantsi: 79,5 km meeste eliitklassile, 67,5km naistele ja harrastajatele ja 23,2km pikkune matka- ja noortesõit. Pikemal distantsil on kokku kuus, keskmisel viis kruusalõiku  ja lühemal rajal üks kruusalõik pikkusega 5,9 km. Kui pikemad rajad eeldavad oma raskuse tõttu jalgrattaga tõsisema sinasõpruse olemasolu, siis 23 km pikkune matkadistants on sobilik ja jõukohane igale rattasõbrale.

Eelregistreerimine Sangaste Valgete Teede Rattarallile kestab 25. juunini. Registreerimine ja lisainfo siin: https://www.sportos.eu/ee/et/valgete-teede-rattaralli-216/

Fotol: Rein Taaramäe harjutamas kruusateedel (suvi 2020). Autor: Hanna Karoliina Taaramäe

Lisainfo:

Indrek Kelk

+3725163260

indrek@tartumaraton.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X