Rein Taaramäe sai Vueltal mäefinišiga lõppenud etapil 3. koha

Hispaania velotuuri kaheksandal etapil (La Pola Llaviana – Collau Fancuaya; 154,5 km) sõitis pikalt jooksikute grupis Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux), kes sai lõpuks kolmanda koha. Tänavu juba teise etapivõidu teenis austraallane Jay Vine (Alpecin-Deceuninck).

Taaramäe sõitis koos üheksa teise ratturiga eest juba etapi alguses ning ühiselt kasvatati edu ligi kolmele ja poolele minutile. Jooksikute gruppi kuulusid teiste seas kuuendal etapil võidutsenud Vine, viiendal etapil esikoha pälvinud Marc Soler (UAE), Mikel Landa (Bahrain) ja Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Kümnekilomeetrisel finišitõusul, millel oli keskmist kaldenurka 8,5%, ründas kuus kilomeetrit enne lõpujoont Vine. Ainsana suutsid austraallase tempole enam-vähem vastu panna Taaramäe ja Pinot. Lõpuks teenis Vine tänavuse velotuuri teise etapivõidu ajaga 4:05.25. Soler ja Taaramäe kaotasid talle 43 sekundiga ning Pinot 47 sekundiga. Favoriitide grupist oli parim viiendana lõpujoone ületanud Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team), kaotades võitjale ühe minuti ja 20 sekundiga.

Kokkuvõttes jätkab liidrina Evenepoel, kellele Enric Mas (Movistar Team) kaotab 28 sekundiga ja tiitlikaitsja Primož Roglic (Jumbo-Visma) ühe minuti ja ühe sekundiga.

Pühapäeval on kavas 171,4-kilomeetrine etapp, mis lõpeb Les Praeres. Nava tõusu otsas.

Loe vee:
27.08 ERR Sport Taaramäe elust suurtuuril: olen sellesse rütmi armunud
27.08 ERR Sport Taaramäe: ei uskunud, et võin sellisest grupist kolmanda koha välja võluda
27.08 ERR Sport Taaramäe sai raske lõputõusuga Vuelta etapil kolmanda koha

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X