Rein Taaramäe sai Romandia velotuuril 7. koha, Kangert aitas Hispaanias meeskonnakaaslase võiduni

Rein Taaramäe, TT

Šveitsis lõppenud Romandia velotuuri (2.UWT) viiendal etapil, 15,8-kilomeetrises eraldistardist sõidus pälvis Eesti valitsev temposõidu meister Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) seitsmenda koha.

Päeva kiireim rattur oli Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe), kes sai 884 tõusumeetriga rajal ajaks 33 minutit ja 40 sekundit. Ta edestas 31 sekundiga sakslast Simon Geschket (Cofidis) ja 36 sekundiga šveitslast Gino Mäderit (Bahrain – Victorious). Taaramäe kaotas võitjale ühe minuti ja 25 sekundiga.

Võistlust liidrisärgis alustanud Rohan Dennis (Jumbo-Visma) kaotas võitjale kahe minuti ja 12 sekundiga, mis langetas ta kokkuvõttes kaheksandale positsioonile. Üldvõidu pälvis Vlasov, jättes pjedestaali madalamatele astmetele Mäderi (+0.50) ja Geschke (+0.55). Taaramäe kerkis üldarvestuses 33. positsioonile (+6.55).

Hispaanias lõppenud 65. Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo velotuuril (UCI 2.1) pälvis teise etapivõidu Tanel Kangerti meeskonnakaaslane Simon Yates (Team BikeExchange – Jayco). Britt edestas 122-kilomeetrisel kolmandal etapil lähimaid jälitajaid Vincenzo Albaneset (EOLO-Kometa) ja Kevin Vauqelini (Team Arkea Samsic) 37 sekundiga. Tiimi liidri jaoks head tööd teinud Kangert ületas lõpujoone 46. positsioonil, kaotades võitjale nelja minuti ja 58 sekundiga.

Kolme päeva pikkuse velotuuri võitis Colombia rattur Ivan Ramiro Sosa (Movistar Team). Pjedestaalile jõudsid veel itaallane Lorenzo Fortunato (+0.15) ja prantslane Nicolas Edet (Team Arkea Samsic; +0.44). Yates sai kokkuvõttes 18. koha, kaotades võitjale kümne minuti ja 32 sekundiga. Kangert oli üldarvestuses 37. (+22.20).

Prantsusmaal lõppenud 56. Bretagne velotuuril (UCI 2.2) võidutses viimasel, seitsmendal 158,8-kilomeetrisel etapil 16,5-kilomeetrise soolosõidu järel prantslane Johan Le Bon (Dinan Sport Cycling), kindlustades sellega endale ka üldvõidu. Teise ja kolmanda koha jagasid võitja kaasmaalased Jean-Louis Le Ny (WB – Fybolia Morbihan; +0.59) ja Axel Laurance (B&B Hotels – KTM; +0.59).

Team Ampler – Tartu2024 ratturite plaan oli pääseda jooksikute sekka, kuid võistluse esimesel kahel tunnil ei lastud ühtki sõitjat minema. Lisaks raiskas palju lisaenergiat Pauls Rubenis, kes esimesel tunnil kukkus ning pidi seetõttu pikalt gruppi püüdma. Raskete linnaringide järel pälvis Alekss Krasts 54. (+4.34), Aivaras Mikutis 69. (+5.14), Artjom Köster 104. (+19.19) ja Pauls Rubenis 105. koha (+19.19). Groupama-FDJ järelkasvumeeskonnas sõitev Rait Ärm lõpetas 37. positsioonil, kaotades võitjale kolme minuti ja 51 sekundiga.

Üldarvestuses pääsesid Le Boni järel pjedestaalile prantslased Alex Baudin (Tudor Pro Cycling Team; +1.03) ja Mathis Le Berre (Cotes d’Amor-Marie Morin-U; +1.31). Ärm lõpetas velotuuri 51. (+9.25), Aivaras 55. (+10.48), Krasts 60. (+14.49), Rubenis 68. (+21.11) ja Köster 108. kohal (+1:11.34).

Saksamaal sõidetud 59. Eschborn – Frankfurt (UCI 1.UWT) sõidul valitsev Eesti grupisõidu Mihkel Räim (Burgos-BH) tulemust kirja ei saanud. Räime sõnul ei olnud enesetunne lihtsalt hea ja suure tõenäosusega ei saanud ta enne võistlust süües toidust piisavalt energiat kätte. 185-kilomeetrise sõidu võitis grupifinišis Sam Bennett (Bora-Hansgrohe), kes alistas lõpujoonel Fernando Gaviria (UAE Team Emirates) ja Alexander Kristoffi (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux). Räime järgmine võidusõit algab juba teisipäeval, kui algab Dunkerki velotuur.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X