Rein Taaramäe pälvis 80-kilomeetrise soolosõidu järel parima ronija särgi

Pühapäeval lõppes Kesk-Aafrikas Rwanda velotuur (UCI 2.1), kus Rein Taaramäe (Team Total Direct Energie) teenis parima mägede ronija tiitli.

Velotuuri kaheksandal, 89,3-kilomeetrisel etapil, mis toimus Rwanda pealinna Kigali teedel, võttis Taaramäe ette 80-kilomeetrise soolosõidu, mille tulemusena sai ta päeva lõpuks enda selga parima mägede ronija särgi.

35-kraadises kuumuses sõidetud etapi võitis hispaanlane Jose Manuel Diaz (Nippo Delko Ine Provence) ajaga 2:33.24. Teise koha sai Moise Mugisha (Skol Adrien Niyonshuti Academy; +0.03) ja kolmanda Kent Main (ProTouch; +0.07). Taaramäe kaotas võitjale lõpuks kümne minuti ja kuue sekungia ning sai 40. koha.

Kokkuvõttes pälvis üldvõidu Eritrea koondise rattur Natnael Tesfatsion. Pjedestaali madalamatele astmetele tõusid Mugisha (+0.54) ja Patrick Schelling (Israel Start-Up Nation; +1.32). Mullu teise koha pälvinud Taaramäe oli tänavu 41. (+56.02).

“Kokkuvõttes valmistas see nädal mulle suure pettumuse,” kirjutas Taaramäe sotsiaalmeedias. “Minu ettevalmistus ei olnud selleks võistluseks piisav. Kaks rasket võistlust Euroopas ja seejärel otse Rwandasse lennata ei olnud just kõige parem otsus. Ma olin juba siia jõudes väsinud ja ei olnud valmis võistlema nii kõrgel merepinnast. Minu keha ja jalad ei teinud minuga üldse koostööd. Hea on see, et ma tean, et mu vorm on hea, nüüd on vaja ainult natuke puhkust.”