Rein Taaramäe lõpetas Sazka velotuuril 15. kohal, võit tiimikaaslasele

Nädalavahetusel Tšehhis lõppenud neljaetapilisel Sazka velotuuril (UCI 2.1) teenis Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) kokkuvõttes 15. koha. Võidu noppis eestlase tiimikaaslane Lorenzo Rota. Tanel Kangert (Team BikeExchange – Jayco) oli üldarvestuses 59.

Teisel etapil võidutsenud ja seejärel liidriks kerkinud 27-aastane Rota edestas lõpuks kokkuvõttes taanlast Anthon Charmigi (Uno-X Pro Cycling Team) kuue ja itaallasest kaasmaalast Kevin Colleoni (Team BikeExchange – Jayco) kaheksa sekundiga.

Üldarvestuses 15. koha saanud Taaramäe (+1.57) parimaks tulemuseks jäi teiselt etapilt pälvitud 11. koht ja 59. koha teeninud Kangertil (+20.36) viimase etapi 37. koht.

„Ma tahan tänada kõiki oma tiimikaaslaseid, sest nad töötasid kõigil neljal päeval minu jaoks väga kõvasti,“ avaldas Rota meeskonna koduleheküljel. „Viimasel etapil oli oodata palju rünnakuid. Meie jaoks oli hea, et varakult said jooksikud eest, seega meil oli rohkem vabadust. Lõpuringil tuli paljude rünnakutega kaasa minna. Mul oli jalgu, et veel lõputõusulgi rünnata, kuid ma otsustasin turvalise mängu kasuks ja ootasin finišit. Ma usun, et üldvõidu kaitsmiseks oli see hea taktika.“ Rota lõpetas viimasel etapil kolmandana.

Impression
X