Rein Taaramäe kerkis Kataloonia velotuuril TOP20 sekka, liidrina jätkab Roglic

IWG-3

Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) pälvis Kataloonia velotuuri (2.UWT) teisel etapil (165 km) 13. koha ning kerkis kokkuvõttes 17. positsioonile.

Etapivõidu teenis itaallane Giulio Ciccone (Trek-Segafredo; 4:13.37), kes edestas 15-kilomeetrise lõputõusu otsas kolme mehe vahel toimunud finišis liidrisärgis sõitnud Primož Roglicit (Jumbo-Visma) ja valitsevat maailmameistrit Remco Evenepoeli (Soudal – Quick-Step). Trio sõitis seejuures üksi ees olnud Colombia meistrist Esteban Chavesist (EF Education-EasyPost) mööda vaid 500 meetrit enne lõpujoont. Taaramäe kaotas võitjale 44 sekundiga.

„See oli väga kiire tõus kohe jalamilt peale. Bahrain tegi väga head tempot ja seejärel Chaves ründas. Teadsin, et pean jälgima Evenepoeli ja Roglicit, seega istusin nende rattas. Andsin endast kõik alles viimasel 500 meetril. Viimastel nädalatel olen kaotanud väga mitmel võistlusel. Mitu korda ka Roglicile. Aga tänane finiš oli 2000 meetri kõrgusel ja see muutis kõike,“ ütles Ciccone finišis.

Kokkuvõttes jätkab liidrikohal Roglic, kellele Evenepoel kaotab kuue sekundiga. Ciccone kerkis kolmandale positsioonile, jäädes Sloveenia ratturist samuti kuue sekundi kaugusele. 17. positsioonil jätkav Taaramäe jääb liidrist maha ühe minuti ja 47 sekundiga.

Velotuuri kolmandal etapil sõidetakse 180 kilomeetrist Olostist La molinasse.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X