Rein Taaramäe jätkas Norras 41. kohal, Pajur Prantsusmaal kuues

Markus Pajur

Norras jätkuval UCI 2.Pro tasemega velotuuri teisel etapil (Odda – Gullingen; 204,8 km) sai Rein Taaramäe (Intermarche – WantyI 41. koha. Prantsusmaal peetaval Alpes Isere velotuuri (UCI 2.2) kolmandal etapil (154 km) pälvis Markus Pajur (EC Saint-Etienne Loire) kuuenda tulemuse.

Norras teenis esikoha prantslane Axel Laurance (Alpecin-Deceuninck; 5:01.09), edestades britti Ethan Hayteri (Ineos Grenadiers) ja hollandlast Bart Lemmenit (Team Visma | Lease a Bike). Taaramäe kaotas võitjale kahe minuti ja 40 sekundiga. Laurance kerkis etapivõiduga üldarvestuses liidriks. Lemmen kaotab talle 12 ja norrakas Adne Holter (Uno-X Mobility) 13 sekundiga. Taaramäe on kokkuvõttes 32. positsioonil (+3.43). Kolmandal etapil on kavas 173,1 kilomeetrit marsruudil Sola – Egersund.

Prantsusmaal võidutses suures grupifinišis britt Noah Hobbs (Equipe continentale Groupama-FDJ; 3:34.56). Talle järgnesid mehhiklane Carlos Alfonso Garcia (A.R. Monex Pro Cycling Team) ja itaallane Gisue Epis (Arkea – B&B Hotels Continentale). Pajur sai kuuenda ja Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL) 25. koha.

„Eeldasime tiimiga, et täna tuleb pundifiniš. Rajal oli paar kolmanda kategooria tõusu, mis tavaliselt mulle probleeme ei tekita. Kahjuks oli keha eilsest pingutusest tühi ja sain korralikult limiidis kannatada,“ ütles Pajur. „Kuidagi elasin need üle ja jõudsin viimasele sirgele heal positsioonil. Sprint oli kergelt ülesmäge ja andsin nii palju kui tuli.“

Üldarvestuses jätkab Pajur 9. (+0.40) ja Ragilo 90. (+8.56) positsioonil. Liidrina jätkab prantslane Killian Verschuren (Decathlon AG2R La Mondiale Development Team). Laupäeval on velotuuril kavas 149,4 kilomeetrit.

Foto: PhPradier

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X