Rein Taaramäe jätkab Omaanis esikümnes

Rahvusvahelise Jalgrattaliidu (UCI) tugevuselt teise kategooria mitmepäevasõiduks oleval Omaani velotuuril on Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) neljanda etapi järel seitsmendal kohal.

Neljas etapp (Izki – Yitti Hills; 204,9 km) kulges valdavalt allamäge, kuigi lõpus oli vaja ratturite karavanil ka mõned tõusud võtta.

Grupifinišis näitas kiireimat jalga itaallane Diego Ulissi (UAE Team Emirates; 4:36.48), kes edestas prantslast Axel Zinglet (Cofidis) ja hollandlast Ide Schellingit (Bora – Hansgrohe). Taaramäe sai võitjaga sama aja ja lõpetas 25. positsioonil. Teine velotuuril osalev eestlane Martin Laas (Astana Qazaqstan) lõpetas teisipäeval võitjast enam kui kümme minutit hiljem ja sai protokolli 117. koha. Kokkuvõttes on Laas 115. (+28.38).

Omaani velotuuri liidrina jätkab ameeriklane Matteo Jorgenson (Movistar), kelle kannule tõusis teiseks Diego Ulissi (UAE Team Emirates; +0.05) ja kolmandaks langes belglane Mauri Vansevenant (Soudal – Quick-Step; +0.05). Taaramäe on ikka seitsmes (+0.18).

Omaani velotuuril jääb kolmapäeval sõita veel viimane etapp (Samail – Jabal Al Akhdhar; 152,2 km), mis on ühtlasi ka nõudliku lõputõusuga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X