Rehvipurunemine rikkus Prantsusmaal Lõivu võistluse

Janika Lõiv

Prantsusmaa olümpiakrossi karikasarja esimesel etapil võidutses kodupubliku rõõmuks Loana Lecomte. Eesti valitsev meister Janika Lõiv tulemust kirja ei saanud.

Lecomte ületas finišijoone ajaga 1:34.36, edestades lähimaid jälitajaid enam kui kolme minutiga. Pjedestaalile mahtusid veel Martina Berta (1:38.09) ja Greta Seiwald (1:38.41). Lõivu rattal läks esimesel ringil rehv katki, seejärel eestlanna kukkus ning otsustas lõpuks võistluse üldse pooleli jätta.

„Stardiring läks sujuvalt aga esimese täis ringil alguses läks tagarehv katki väga kehvas kohas ning tehnilisse punkti oli päris pikalt minna. Kui lõpuks rehv vahetatud oli, siis olin kaotanud väga palju kohti, kuid üritasin vseda ahe tagasi kinni sõita. Kogemata tuli ühelt hüppelt alla sõites klipp lahti ja kukkusin kohe järgmisest hüppest näoli alla. Tegin veel ühe ringi, et hirm sisse ei jääks, aga siis astusin rajalt maha, et puhata ja järgmisteks võistlusteks valmistuda,“ rääkis Lõiv.

Meeste eliitklassis võidutsesid Titouan Carod (1:35.41), Jordan Sarrou (1:36.51) ja Vlad Dascalu (1:36.59).

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X