Rehvi purunemine tõi Toomas Lepikule maastikumaratoni MM-ilt oma vanuseklassis 8. koha

Toomas Lepik

Lääne-Austraalias Dwellingupis peetud harrastusratturite maailmameistrivõistlustel maastikumaratonis pälvis Toomas Lepik 40-44-aastaste meeste konkurentsis kaheksanda koha.

M40-44 klassis krooniti maailmameistriks austraallane Adrian Jackson ajaga neli tundi, 22 minutit ja 42 sekundit. Hõbemedali teenis tema kaasmaalane Jason English, kaotades parimale kuue minuti ja 54 sekundiga ning pronksmedali pälvis Mauritiuse rattur Yannick Lincoln, jäädes võitjale alla üheksa minuti ja 23 sekundiga. Lepik finišeeris Jacksonist hiljem 39 minutit ja 41 sekundit.

„Startisin esimesest reast ja tundus, et kõik algab vähemalt õigesti. Teadsin, et esimesed kümme kilomeetrit on pigem kerged ja seejärel algavad tõusud, mille kaldenurk on piisavalt järsk, et grupp ribadeks tõmmata. Nii ka läks,“ kirjutas Lepik sotsiaalmeedias. „Võtsin tõusu natuke ühtlasemalt. Ees oli kolm mees, siis viis sekundit vahe ja seejärel mina koos kahe mehega. Teadsin, et see väike vahe pole probleem tagasi võtta. Viimase tõusu lõpus jäin kolmandale positsioonile ehk laskumisele minnes olin teiste taga. See ei olnud tehniline, vaid korralik ja lai kruusatee. Kuskil laskumise keskel tundsin, kuidas esimene ratas sõitis üle suuremast kivist, millele järgnes õhuvihin. Olin kindel, et see on minu rehv, millest õhku välja jookseb ja nii oligi.“

„Peale 13 minutit sain uuesti sõitma hakata. Esimest rehvi lõpuks täis ei saanudki, kuid teadsin, et teeninduspunkt pole kaugel,“ jätkas Lepik. „Alates 20. kilomeetrist kuni 40. kilomeetrini oli rada kitsas ja möödumisvõimalust praktiliselt polnud. Nii sõitsime järgmised 20 kilomeetrit matkates. Esimestele kaotasin selle lõiguga lisaks üheksa minutit. Seejärel pingutasin kuni finišini ja tulemuseks vanuseklassi kaheksas koht. Korralik vaimne ja füüsiline pingutus.“

Kokku sai 40-44-aastaste meeste klassis tulemuse kirja 46 ratturit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X