Ratturitele vajalik äpp kahtlustab profisõitjaid “dopingus” ja blokeerib nende kontosid

zwift

Praegusel liikumispiirangutega ajal on paljudele profiratturitele asendamatuks tehnoloogiliseks abivahendiks saanud veebipõhine treenimis- ja mänguplatvorm Zwift, mille loojad aga koroonakriisi kuidagi ette ei osanud näha.

Nimelt on juba vähemalt kahe profiratturi kontod Zwiftis blokeeritud, sest nende jõunäitajad on tavainimese kohta liiga ulmelised.

“Hei @GoZwift, kas te saaksite mind palun aidata? Mind hoiatati just üliinimlike numbrite näitamise eest, kui ma tegin oma VO2 maksimumintervalle Watopias (rakenduse väljamõeldud piirkond-võistlustrass). Ausõna, need olid tõelised,” kirjutas profitiimi CCC-liv naisrattur, lõuna-aafriklanna Ashleigh Moolman-Pasio reedel Twitteris.

Samuti kahtlustas Zwift eelmisel nädalal “dopingus” belglast Thomas De Gendti (Lotto Soudal), kui ta võimsuse mõõdik näitas 550 vatti. Tema virtuaalne tegelaskuju ehk avatar jooksis kinni ning rakendus võttis ta automaatselt võistluselt maha.

Zwift nimelt küsib inimestelt enne käivitamist nende pikkust ja kaalu ning on vastavalt nendele välja arvutanud maksimaalse võimsuse, mis inimene on võimeline rakendama.

Zwiftist vastati Moolman-Pasiole, et neil on küll profiratturitele seatud kõrgemad limiidid, kuid nende tarkvara kipub sellegipoolest vahel tõrkuma.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X