Ratturid sõidavad järgmise aasta Touril Mont Ventoux mäe otsa kaks korda

Järgmise aasta Tour de France’il saavad jalgratturid sõita kuulsa Mont Ventoux mäe otsa lausa kaks korda.

Pühapäeval avaldati 2021. aasta Tour de France’i rada. Mont Ventoux otsa saavad ratturid ronida 11. etapil esmalt mööda kergemat teed, millel on pikkust 26 kilomeetrit ja keskmist tõusuprotsenti 4,6 ning seejärel mööda raskemat teed, millel on pikkust 21 kilomeetrit ja keskmist tõusuprotsenti 7,5. Vahepeal laskutakse mäest alla mööda kolmandat teed.

Lisaks ootab rattureid järgmisel aastal ees kaks eraldistarti – esimene avanädalal ja teine eelviimasel päeval. 18. etapil sõidavad ratturid Püreneede ühe kuulsama tõusu, Col du Tourmalet’ otsa. Päev enne seda ootab võidusõitjaid ees aga kõige raskem etapp (vähemalt paberil), mille jooksul sõidavad ratturid Col de Peyresourde’i ja Col du Portret’ otsa. Viimane neist on 2215 meetrit üle mere pinna.

Mitmetel etappidel saavad oma võimalused ka sprinterid ning seitsmendal etapil võisteldakse 248-kilomeetrisel etapil, mis on viimase 20 aasta pikim.

2021. aasta Tour de France peaks algama 26. juunil ja lõppema 18. juulil.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X