Rattur Greete Steinburg lubab lahinguid

Greete Steinburg_foto erakogu

Eelmisel nädalal Portugalist kuuepäevaselt rattatuurilt koos Maaris Meieriga teise koha noppinud Greete Steinburg on tagasi Eestis ja valmistub kohalikke võistlusi sõites maailmameistrivõistlusteks maastikurattamaratonis ning lubab konkurentidele lahinguid.

Seni Bosch Eesti Maastikurattasarjas kõik üldvõidud noppinud Steinburg loodab tiitlit kaitsta. “Seitsmest kaks etappi olen Euroopa meistrivõistluste ja tuuri tõttu pidanud vahele jätma ning võitmiseks tuleb mul stardis olla sarja kõikidel järgmistel võistlustel, millest järgmine toimub selle nädala laupäeval Kõrvemaal. Nüüd ei tohi enam mitte midagi ebaõnnestuda, selleks pole lihtsalt ruumi. Kuna olen viimasel ajal väga palju 20-30 km pikkuseid tõuse sõitma pidanud, siis Tallinna maratoni rada ei tundu ülemäära keeruline. Mullu oli trassi raskemaks ja ägedamaks muudetud, seega ootan starti juba suure huviga. Muus osas peab vaatama, kuidas kalender kujuneb ja kas kõik Eestis planeeritu realiseerida õnnestub,” pole ratturi plaanid sada protsenti paigas.

Võistkondlikus arvestuses osaleb Steinburg Rakke/Purustaja Naiskonnas, mille eest on Alutagusel ja Viljandis toimunud etappidel tublisti võidelnud mõlemad võistlused kinni pannud tiimikaaslane Mairis Õispuu. “Mullu näitas Mairis varasemate hooaegadega võrreldes väga palju paremat minekut. Varem pole rattur võistlustel nii ees olnud, tundub et ta liigub õiges suunas,” tunnustab Steinburg ja lisab “Mul on hea meel, et naiskonnal ilma minu osaluseta hästi on läinud ning hoiame Sportland Racing Girls tiimi ees tugevat esikohta. Nüüd peangi panustama, et tüdrukute motivatsioon püsiks.”

Naissõitjate järelkasvu puudumine paneb Steinburi muretsema. “Harrastajaid, kes töö kõrvalt maratonile lähevad, tuleb peale küll, aga nii-öelda minu masti rattureid kahjuks pole. Enamus sõidab ratast pigem vormi hoidmiseks. Ilmselt aitaks naiste seas ala populaarsuse kasvatamisele kaasa klubide juurde eraldi treeninggruppide loomine, sest hetkel on maastikurattasõit pigem meestekeskne.”

“Usun, et saan ise ka selles osas midagi ära teha ja naistele elementaarseid maastikul rattaga liikumise tõdesid õpetada. Kui sa igapäevaselt ei sõida, siis ei pruugi tõusudel, laskumistel ja näiteks liivasel maastikul liikumine maratoni rajale tulles sujuda. Saadav elamus võiks olla kordi vingem ja selle nimel tasub vaeva näha,” usub Steinburg.

21. Tallinna rattamaraton toimub 19. mail Kõrvemaal. Seoses samas kandis toimuva Roheliste rattaretkega on kõik stardid toodud harjumuspärasest tund aega varasemaks. Lähe 76 km distantsile antakse 10.30 ja põhisõidule minejad pääsevad rajale kell 11.00. Noorte- ja matkasõidu start on kell 12.10. Lastesõidud toimuvad põhisõidu järgselt.

Soodusregistreerimine Tallinna rattamaratonile kestab veel kuni 16. maini, kuid spordisündmusega saab liituda ka kohapeal.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X