Rattavõistlustel osalevate eestlaste arv on väikses kasvus

Eestis korraldatakse ligi 200 erinevat rattavõistlust – erinevaid rattamaratone jagub nii maastikule kui maanteele.  Ent kas rattavõistluste osalejate arv on jätkuvalt tõusmas?

Kuivõrd Marathon100 andmebaasis on kõikide Eestis korraldatavate rattavõistluste tulemused ning kõik tulemused on isikustatud ehk seotud konkreetse ratturiga, saame kokku liita ka siinsetel rattavõistlustel osalevad eestlased.

Marathon100 andmetel osales Eesti rattavõistlustel 2018.a. 9844 ratturit, kellest 8485 olid eestlased.

2017.a. olid samad numbrid 9495 ja 8144 ehk Eesti rattavõistlustel osales 2018.a. mullusega võrreldes rohkem rattureid. Hea uudis.

Nüüd halb uudis.  Võistlustulemuste arv on aastaga langenud enam kui 1300 võrra.  Ehk teisisõnu – keskmine Eesti rattur võistles 2018.a. vähem, kui 2017.a. 2018.a. oli keskmisel Eesti ratturil 4,0 starti, aasta varem oli sama number 4,3.

Kui sa tahad näha oma rattatulemusi, siis mine Marathon100 veebilehele rattatulemuste rubriiki ehk siia, tee lahti filter ning märgi lahtrisse Sportlane oma perenimi ning oota hetk.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X