Rattaveteranid kohtusid seitsmendal kokkutulekul Saaremaal

DJI_0013

Nädalavahetusel korraldati Saaremaal seitsmes rattaveteranide kokkutulek. Teiste seas olid kohal Eesti Jalgratturite Liidu president Raivo Rand ja olümpiavõitja Aavo Pikkuus.

Päeva alustati jalgratturitele omaselt sportliku tegevusega. Üks grupp sõitis ratastel Kaali järve äärde, kuhu on Kuressaarest ligi 20 kilomeetrit, teine grupp tutvus linnaga. Ikka ratastel.

„Esimese rattaveteranide kokkutuleku korraldas Ants Väravas oma kodus. Teise Kalev Raudsepp Valgamaal ja nüüd oleme aastatega jõudnud Saaremaale,“ rääkis tänavuse ürituse peakorraldaja Veljo Kuivjõgi.

Peale seda, kui tervitussupp oli söödud ja lipp kogunemise puhul heisatud, jätkati piduliku õhtusöögiga, kus vaadati ligi tunni aja pikkust filmi, mis oli keskendunud Saaremaa velotuuridele. Viimane neist peeti 2012. aastal. Filmi pani kokku ERR-i korrespondent Margus Muld.

„Lisaks muljetas Andres Lauk oma 25 aasta tagusest Atlanta olümpiamängude sõidust, kus ta pälvis 49. koha ja Kalju Veltbach rääkis rattaspordi olevikust ja tulevikust,“ jätkas Kuivjõgi. „Meenutasime ka legendaarset saarlast Herbert Randi, kes oleks tänavu saanud 99. aastaseks.“

Fotol: Saaremaal kohtunud rattaveteranid (Margus Muld)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X