Rattaspordimaailma kõige edukam olümpiasportlane lõpetas karjääri

Jason Kenny

Suurbritannia kõige edukam jalgratturist olümpiasportlane Jason Kenny teatas, et teeb tippspordiga lõpparve ning jätkab British Cyclingu juures tööd treenerina.

33-aastane Kenny võitis aastatel 2008 – 2021 olümpiamängudelt seitse kuld- ja kaks hõbemedalit. „Väga suur osa minust tahaks jätkata Pariisi OM-ini ja seetõttu olen omal moel natuke kurb,“ ütles Kenny BBC-ile. „Aga võimalus töötada British Cyclingu treenerina ei pruugi kolm aastat oodata, sestap võtan selle väljakutse kohe vastu.“

Kenny võitis meeskonnasprindis kulla nii Pekingi, Londoni kui Rio de Janeiro olümpialt, individuaalses sprindis võidutses ta Londonis ja Rios ning keirinis Rios ja Tokyos. „Viimane olümpiakuld Tokyos oli minu jaoks väga eriline,“ tunnistas Kenny. „Kui võiks valida ühe võimaliku lõpu karjäärile, siis oleks see kindlasti see hetk.“

See OM-kuld muutiski Kenny ajaloo kõige edukamaks olümpiasportlaseks. Nii palju tiitleid pole ükski rattur mängudelt võitnud. Kenny abikaasal Laural on OM-ilt võidetud viis kulda ja üks hõbe.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X