RATTAPROFID MARTIN LAAS JA STEVEN KALF STARDIVAD SANGASTE VALGETE TEEDE RATTARALLIL

MartinLaas_Thaituur2019

Eeloleval laupäeval sõidetaval Sangaste Valgete Teede Rattarallil teevad oma tänavuse hooaja esimese koduse stardi ka USA kontinentaaltiimi Team Illuminate’i ridades sõitvad Martin Laas ja Steven Kalf.

Martin Laas on ainuke Eesti rattur, kes on sellel kevadel saanud proffide hulgas võidurõõmust käed pea kohale tõsta, triumfeerides Tai velotuuri kuuendal etapil (pildil). Et mees on tänavu olnud püsivalt heas vormis ja võit ei olnud juhuslik, kinnitab maailma tippsprinterite konkurentsis sõidetud Kolumbia velotuuri teise etapi teine koht.

„Sangaste Valgete Teede Rattarallil läheme koos tiimikaaslase Steven Kalfiga kindlasti võitu püüdma. Tegu on kõige erilisema ja ägedama maanteesõiduga Eestis ja selle võit on igale tõsisele ratturile ihaldusväärne saak. Nädalavahetuseks lubab sooja ja kuiva ilma, mistõttu hakkavad kruusalõigud kindlasti ägedalt tolmama. Tuleb silmad lahti hoida, et vältida ebaõnne ja olla õigel ajal õiges kohas – siis on kõik võimalik,” ütles Laas oma nädalavahetuse eesmärke kommenteerides.

Sangaste Valgete Teede Rattaralli on omanäoline võidusõit, mis liigitub küll maanteerattasõidu alla, kuid rada on vürtsitatud asfaldilõikude vahele pikitud kruusalõikudega. Rada kulgeb Sangaste–Karula–Lüllemäe kandi maaliliselt looklevatel väikestel teedel. Stardi ja finišipaik asub kuulsa Sangaste lossi ees.

Rallil on valikus on kaks distantsi: 79,5 km ja 23,2 km. Pikemal distantsil on kokku kuus kruusalõiku kogupikkusega 31 km ja lühemal rajal üks kruusalõik pikkusega 5,9 km. Kui pikem rada eeldab oma raskuse tõttu jalgrattaga tõsisema sinasõpruse olemasolu, siis 23 km pikkune matkadistants on sobilik ja jõukohane igale rattasõbrale.

Eelregistreerimine Sangaste Valgete Teede Rattarallile kestab 24. aprillini. Registreerimine ja lisainfo SIIN.

Fotol: Martin Laasi võidukas finiš 2019. aasta Tai velotuuri kuuendal etapil. Allikas: Tour of Thailandi Facebook

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X