Ratta katki kukkunud Kalm katkestas Belgias, Ehrberg 61.

Reedest pühapäevani kestnud Hollandist alanud ja Belgias lõppenud velotuuril BeNe Ladies Tour (UCI 2.1) teenis Liisa Ehrberg (Jos Feron Lady Force) kokkuvõttes 61. koha. Kelly Kalm katkestas velotuuri kolmandal päeval kukkumisest katki läinud ratta tõttu.

Laupäeva hommikul peetud 98-kilomeetrisel etapil Sint-Laureinsi teedel võitis grupifinišist hollandlanna Lorena Wiebers, kelle järel lõpetasid teise ja kolmandana Jolien d’Hoore ja Emma White. Ehrbergile märgiti lõpuprotokolli 67. koht. Teise eestlannana stardis olnud Kalm oli sunnitud võistluse katkestama kukkumise tagajärjel purunenud ratta tõttu. “Raam oli kahest kohast katki ning hiljem selgus, et kahest kohast veel ehk kokku neljast kohast,” kirjutas Kalm sotsiaalmeedias.

Õhtusel 10-kilomeetrisel temposõidul pälvisid kaksikvõidu sakslannad. Ligi 45 km/h keskmist kiirust näidanud Trixi Worrack napsas ühe sekundiga võidu Lisa Kleini ees. Kolmanda koha sai Katie Archibald (+0.13). Ehrberg lõpetas 123. kohal kaotades võitjale 2.20.

Mitmepäevasõidu viimasel, 113-kilomeetrisel etapil oli kiireim itallanna Marta Bastianelli, kes edestas kaasmaalast Elisa Balsamot ja belglannat Jolien d’Hoore’i. Võitjale 15 sekundit kaotanud Ehrberg sai 87. koha.

Kokkuvõttes pälvis üldvõidu Marianne Vos, kelle selja taha jäid nelja sekundiga Klein ja kuue sekundiga Archibald. Ehrberg lõpetas velotuuri 61. kohal (+3.24).

Allikas:sport.err.ee