Ratta-aasta numbrites: kes võitis kõige rohkem, kes on noorim ja kes vanim?

elia

Vana aasta lõpp ja uue algus on õige aeg, et teha kokkuvõtteid ning vaadata tulevikku. Portaal Cyclingnews tõi välja mõned numbrid, mida on lõppenud hooaja taustal mõnus meenutada.

76 – võitu kogus 2018. aasta edukaim profimeeskond Quick-Step Floors. Belgia klubi avas võitudearve jaanuaris, kui Elia Viviani oli kiireim Tour Down Underi etapil. Säravale hooajale pani punkti Fabio Jacobsen, kes pälvis kaks etapivõitu Guangxi velotuuril.

18 – võitu kogus Quick-Step Floorsi edukaim rattur Elia Viviani (pildil). Kuna Fernando Gaviria hakkab tänavu esindama UAE Team Emiratesi klubi, siis lasub Vivianil ka algaval hooajal suur võidusurve.

13 – võitu kogus mullu edukaima ratturina Annemiek van Vleuten. Hollandlanna saavutas oma esimese Giro Rosa üldvõidu, oli aasta lõpus World Touri edetabelis esimene ja kaitses MM-il temposõidu tiitlit.

6360,5 – kilomeetrit läbis eelmisel aastal WaowDealsi rattur Anouska Koster. Ta võistles 62 päeva ehk rohkem kui ükski teine naine. Kosteri hooaeg algas jaanuaris Santos Women’s Touril ja lõppes Lotto Belgia tuuriga oktoobris.

14 260,6 – kilomeetrit läbis Alessandro De Marchi (BMC) 90 võistluspäeva jooksul. Ükski teine mees talle selles arvestuses vastu ei saanud.

91 – päeva võistles 2018. aastal Gorka Izagirre, edestades ühe päevaga venda Ioni. Bahrain-Merida klubisse kuuluv mees alustas hooaega jaanuaris Tour Down Underil, puhkas mais ja lõpetas aasta Il Lombardial.

20 – suurtuuri järjest on lõpetanud Adam Hansen. Teekond algas 2011. aasta Vueltal ja tänavu lõpetas ta Giro d’Italia. Järgmisel aastal jätkab Hansen Lotto-Soudalis.

40 – aastat on vanust Mat Haymanil (Mitchelton-Scott), kes on käesoleva aasta alguses vanim World Touri rattur. Varsti annab ta “tiitli” üle Roy Curversile (Team Sunweb), sest Hayman loobub pärast Tour Down Underit profikarjäärist.

18 – aastat on vanust Deceuninck-Quick-Stepi uusprofil Remco Evenepoelil, kes on noorim rattur profileeris.

Allikas: maratho1oo.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X