Raplamaa rattamaratoni võitis Gert Jõeäär

kutter0

Päikesepaistelise ja ebatüüpiliselt kuiva rajaga Raplamaa rattamaratonil võidutsesid meestest Gert Jõeäär ning naistest Mari-Liis Mõttus.

Kohe stardist rebisid teistel eest ära Jõeäär ja Raido Saar ning see duo sõitiski praktiliselt kogu sõidu üksinda. “Mingil moel saime Saarega koos eest ära ja juba poolel maal tunnistas Raido, et täna vist kõige tugevam päev ei tundu olevat. Aga tööd tegime üksteise alla ja Keava mägedes libisesin vaikselt eest ära. Suhteliselt lihtne tööpäev,” sõnas võitja autasustamise tseremoonial.

Naiste arvestuses tegi teist aastast järjest parima esitluse võrukene Mari-Liis Mõttus. “Raplamaa sobib mulle, kaks aastat ja kaks võitu. Sõitsin täna esimest kord võimsusanduriga, jälgisin watte ja kui number alla kukkus, julgesin kohe peale keerata. Hommikul küll pabistasin, viitstardi tõttu sain minema 2 minutit esimest grupist hiljem ja isa hirmutas oma juttudega raputavast rajast. Aga ei midagi hullu, kuiv ilm andis võimaluse nautida,” lausus Mõttus.

Vahefinišite osas tegi puhta töö võitja Gert Jõeäär ning nii Europark mäefiniši kui ka Küüslaugufesti aktiivsusarvestuses kuuluvad liidrisärgid temale.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X