Ramudden 7. Valgehobusemäe rattamaratoni võitsid Jõeäär ja Uibokand

DSC_3308_Size_1M

Hawaii Express Estonian Cupi finaalvõistluse, Ramudden 7. Valgehobusemäe rattamaratoni võitsid Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand, kes pälvisid esikohad ka sarja üldarvestuses.

Grand Prix põhidistantsil pandi stardist alates peale ühtlane tugev tempo ning nii pudenes liidergrupist järjest rattureid. 60,6-kilomeetrisel võistlusmaal oli poole distantsi läbimise järel ette jäänud neli meest. Ivo Suurel oli seejärel probleeme ketiga ja nii jätkasid teed võidu poole trio Gert Jõeäär, Martin Loo ja Peeter Tarvis. Lõputõusule tulid koos Jõeäär ja Loo, ent viimasel olid väikeseid tehnilisi probleeme ja nii pööras kollases liidrisärgis sõitnud Jõeäär olukorra enda kasuks ning teenis etapivõidu ajaga 2:04.56. Loo jõudis finišisse seitse sekundit hiljem ning Tarvis kaotas võitjale 54 sekundiga.

„Andsin endast viimase tõusu peal kõik ja väike vahe tuli sisse. Seejärel tundus, et etapivõit oli kindel,“ ütles sarja viienda üldvõidu teeninud Jõeäär finišis.“Mu selle aasta hooaeg oli ühtlaselt kõva. Ühtki kehva etappi ei olnud – olin alati esimene või teine. Tänasele etapilegi sain üldvõitu silmas pidades stressivabalt peale minna. Järgmisel aastal osalen samuti ja püüan ikka esikohta kaitsta.“

Loo lisas: „Tegemist on tehnikaspordiga ja Gert tegi väga tugeva lõpu. Ma ei saa öelda, et ilma tehniliste probleemideta oleksin kindlasti võitnud. Enesetunne oli selline, et midagi ei oleks selle vastu, kui nüüd saaks natuke puhata, et jälle meeldivama enesetundega sõitmist jätkata. Hooaeg on olnud juba üsna pikk.“

Naiste seas pälvis järjekordse etapivõidu järgmisel nädalavahetusel peetavatel maratoni maailmameistrivõistlustel startiv valitsev Eesti meister Janelle Uibokand (2:24.50). Teise koha pälvis Mari-Liis Mõttus (+3.23) ja kolmanda Liisa Ehrberg (+4.28). Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid jõudis finišisse ajaga 3:21.40 ning teenis naiste seas 11. koha.

„Tänane sõit oli raske nagu ikka. Sõidu esimeses pooles oli meil nii suur grupp ja hoogu eriti ei olnud, et mõtlesin, kas tegemist on matkasõiduga, aga siis Nelijärvel tõmmati hoog üles ja grupp lagunes,“ ütles sarja üldarvestuses kolmandat aastat järjest esikoha pälvinud Uibokand. „Mul on kokkuvõtte esikoha üle väga hea meel, sest enne hooaega oli see mul üheks väikeseks eesmärgiks.“

Põltsamaa mäefinišis oli Valgehobusemäe rattamaratonil kiireim Peeter Tarvis, kokkuvõttes teenis esikoha Jõeäär. Hansgrohe kiirenduskilomeetril olid parimad Taavi Kannimäe ja Janelle Uibokand, kes pälvisid vastavas arvestuses esikohad ka kokkuvõttes. Võistkondlikult teenisid esikohad nii etapilt kui üldarvestuses Komo/Veloplus ja Hawaii Express naiskond.

47,6-kilomeetrisel Gardena maratonil teenis esikoha Ivo Irbe ajaga 1:43.17, jättes selja taha Rait Pallo (+1.56) ja Mihkel Einblau (+2.05). Naiste seas oli kiireim Laura Lepasalu (1:51.52). Sarja kokkuvõttes pälvis esikoha Ivo Irbe.

21,8-kilomeetrise Jetoil poolmaratoni parim oli Karl Puri ajaga 51.25. Pjedestaalile jõudsid veel Karel Gustav Rei (+1.01) ja Raul Opikov (+1.01). Naiste hulgas pälvis esikoha Maria Jürisaar ajaga 55.38. Sarja kokkuvõttes võidutses Karel Gustav Rei.

MySnack lastesõitude arvestuses teenis kuni 10-aastaste poiste seas esikoha Steven Sumberg (2.52), edestades Simon Suppit (+0.08) ja Maikel Magnus Väljat (+0.13). Sumberg pälvis võidu ka üldarvestuses. Sama vanade tüdrukute seas pääsesid pjedestaalile Kertu Mitt (3:06), Melissa Kivi (+0.13) ja Carola Hirve (+0.47). Mitt oli parim ka sarja kokkuvõttes.

Kuni kaheksa-aastaste poiste parim oli Carl Christer Irbe (2.08), alistades Hugo Bazõlevi (+0.06) ja Uku Übneri (+0.11). Kuni kaheksa-aastaste tüdrukute konkurentsis sai esimese koha Karolina Lilenbach (2.51) ja teise koha Sandra Eensoo (+0.57).

 

 

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X