Rakvere valmistub rattamaratoniks

15 Rakvere rattamaratoni lastes6it_foto_Viktor Tund

Juunikuu 17. päeval peetakse Rakveres järjekordne traditsiooniline maastikurattamaraton, mis meelitab kohale sadu aktiivseid eluviise kõrgelt hindavaid spordisõpru. Distantse saab ka tänavu olema kaks – 47 km põhitrass julgematele ning 20 km matkadistants nautlejatele, lisaks on kavas lastesõidud kuni 10-aastastele noortele.

Täpne trass koos märgistusega valmib korraldaja Vahur Leemetsa sõnul 10. juuniks ning just sellele päevale on planeeritud avatud raja sõit. “Koguneme kell 11.00 Rakvere spordihoone juurde, kust saab siis juba ühiselt distantsidega tutvuma veereda. Loomulikult on alates pühapäevast võimalik kõikidel soovijatel radu iseseisvalt avastada. Võin öelda, et radikaalseid muudatusi me ei teinud, kuid mõned uuendused siiski on. Rakvere rattamaraton on üldjuhul Jõelähtme kõrval üks tehnilisemaid, tõusumeetreid küll üleliia pole, kuid päris tasasel maal uhada ei saa,” ütles Leemets.

“Raskus on mitme otsaga asi. Lastesõidud on meil mõeldud kuni 10-aastastele, sest vanemad saavad tegelikult edukalt noorte- ja matkadistantsil hakkama. Tuleb võtta rahulikult, mitte kihutada ja tehnilisematel kohtadel ettevaatlik olla. Rajal pole mitte ühtegi lõiku, kus oleks ohtlik kõndida, seega kui mõnel tõusul või laskumisel tunned end ebakindlat, siis võib pedaalimise katkestada ning ratta kõrval veidi kõndida,” soovitab korraldaja.

Kuna spordisündmus toimub linnas, siis kutsub Leemets kõiki kuni 10-aastaseid rattureid lastesõitudel osalema. “Kõige vanematel tuleb läbida 1500 m, noorematele on 300-900 m pikkused ringid. Kõige olulisem on tore elamus, mõõduvõttu ei toimu. Rattamaailmaga tutvumisega ja liikumisharrastuse kujundamisega tuleks algust teha võimalikult noorelt ning erinevate spordisündmuste lasteüritused on selleks väga hea koht.”

16. Rakvere rattamaratoni soodusregistreerimise esimene voor kestab kuni 6.juunini, teine voor saab läbi 13. juunil. Võistluspäev on planeeritud 17. juuniks ning kirja saab end panna ka kohapeal.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X