Rakvere Rattamaratonilt viisid võidu koju Tarassov ja Steinburg

517092h99d5t28

Eesti Maastikurattasarja viies etapp Rakveres pakkus pingelist heitlust – finišisirgel võtsid omavahel mõõtu Kirill Tarassov, Caspar Austa, Gert Jõeäär ning Peeter Tarvis. Tihedast rebimisest väljus täna võitjana Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team), ajaga 1:56.05.

Tarassovile järgnesid vähem kui poolesekundilise kaotusega Caspar Austa (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ning Veloplusi ratturid Gert Jõeäär (1:56.06) ning Peeter Tarvis (1:56.08). Viiendana veeres üle finišijoone Markus Pajur (Team Antsla), kes sai tulemuseks kirja 1:57.02. Kuuendaks sõitis end tänasel etapil Mirko Põldma (RR Siplased / LAADA CAFE) ajaga 1:58.05.

Kirill Tarassovi sõnul oli rada päris tehniline, käis üles-alla ning nõudis pidevaid kiirendamisi. “Sõitsime terve sõidu viiekesi, kuid pärast seda, kui Jõeäär lõpus ründama hakkas, jäi klubikaaslane natuke maha. Seejärel jäi Tarvis natuke maha ning jätkasime kolmekesi. Kui Austa ütles, et Tarvis tagant paistab, hoidsime tempot peal ning üritasin ilusti sõita, et mitte vigu teha. Asfaldile jõudes tundsin, et mul on kõik võimalused võita ja nii see tuli,” võttis Tarassov sõidu kokku.

Täna kolmanda aja kirja saanud Gert Jõeäär kiitis Rakvere vinget rada ning nentis, et lõpptulemuse otsustas Tarassovi ja Austa kõva finiš: “Kuna meeskonnakaaslane Tarvis paistis tagant, siis ma ei hakanud enam ise ründama ja tempot üles kruttima. Mõtlesin, et proovin finiši peale jätta, aga Tarassov ja Austa on nii kõva finišiga, et nende vastu ei saanud.” Jõeäär on kohal ka järgmistel etappidel Rakkes ja Rõuges. “Tahaks ikka veel etappe võita, loodame, et ebaõnne pole.”

Naistest oli täna kiireim sarja üldvõitu jahtiv Greete Steinburg (Rakke/Purustaja Naiskond) ajaga 2:09.34. Teisena oli 47 km rajalt naistest tagasi Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) tulemusega 2:19.34 ning kolmandana laekus Kätlin Kukk (Spordipartner Racing Girls) tulemusega 2:22.45.

Steinburg nautis tänast sõitu, hoolimata tehnilisest ja kuivast rajast, mis sõidu kiireks tegi: “Võistlesin eile ka ning teine päev on mul tavaliselt parem tulemus. Sõit oli väga mõnus!” Steinburg on ka kindlasti Rakkes ja Rõuges kohal ja loodab hästi sõita.

Noorte- ja matkadistantsi parima aja 49.14,6 tegi vanuseklassis M14 võistelnud Joosep Veelmaa (Spordiklubi Rakke Meeskond). Kiireim tüdruk oli N16 klassist Anet Sirvel (Spordipartner Racing Girls) ajaga 50.53,9.

Meeskondade arvestuses võttis 16. Rakvere Rattamaratonilt esikoha Veloplus, edestades napilt Team Antslat. Parim naistiim oli Rakke / Purustajad Naiskond.

Kokku startis Rakveres põhidistantsile 384 ning noorte ja- matkadistantsile 109 sõitjat. Lastesõitudel lustis 75 noort rattaässa.

Tulemused leiab siit.

Järgmine mõõduvõtt Bosch Eesti Maastikurattasarjas peetakse 15. juunil Rakkes. Soodusregistreerimise esimene voor kestab kuni 4. juulini ja teine voor saab läbi 11. juuliga.

Bosch Eesti Maastikurattasarja võistluskalender:
28.04.2018   4.   Alutaguse   Rattamaraton
06.05.2018   Autoeksperdi   18.   Mulgi   Rattamaraton
19.05.2018   21.   Tallinna   Rattamaraton
09.06.2018 12. Jõelähtme Bottecchia Rattamaraton/ Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis
17.06.2018   16.   Rakvere   Rattamaraton
15.07.2018   Škoda   Laagri   18.   Rakke   Rattamaraton
19.08.2018   20.   Rõuge   Rattamaraton

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X