Rakvere Rattabaasi XCO kiireimad olid Pajur ja Takel

XCO_Rakvere_DSC_0347_preview

Keskmisest soojema ja kuiva ilmaga sõidetud Husqvarna olümpiakrossi teisel etapil Rakveres võitis meeste eliitklassis veel juunioride klassi kuuluv Markus Pajur. Naiste kiireim oli teist etappi järjest Iiris Takel.

Pajuril kulus seitsmeringilise võistlusmaa läbimiseks 1:34.39. Pjedestaali madalamatele astmetele jõudsid Erki Kukk (1:37.29) ja Kirill Tarassov (1:39.49).

Naised eliitklassis parimat minekut näidanud Iiris Takel sõitis neli ringi ajaga 1:15.42. Hõbemedali sai kaela Mari-Liis Mõttus (1:17.44) ja pronksi Merili Sirvel (1:19.05).

Markus Pajur / Foto: Juri Vsivtsev

Meesjuunioride vanuseklassis võitis Rando Marten Evendi. Teisele ja kolmandale kohale sõitsid Elvis Leon Laanjõe ja Robin Pruul. Sama vanade neiude hulgas läks kuldmedaliga koju Kätlin Kukk.

Kuni 16-aastaste noormeeste kiireim oli Robert Johanson, kellele järgnesid Oskar Kontus ja Rauno Notton. Kuni 16-aastaste neidude seas ei olnud taaskord vastest Mailis Sallale. Hõbe- ja pronksmedal kuulusid Anet Sirvelile ja Silvia Türksonile.

M-14 vanuseklassi kiireimad olid Lauri Tamm, Romet Pajur ja Johann Mattias Puuorg, N-14 vanuseklassis aga Annabrit Prants ja Karolin Surva.

Sport klassis riputati kuldmedal kaela Ivar Vaabile, kes võitis Kalle Takelit ja Raiko Kaldoja. Seenior-1 vanuseklassis olid parimad Karel Kruuser, Mirko Põldma ja Dmitri Sõptšenko. Seenior-2 klassi väledaimad olid Eero Kiskonen, Tarmo Mõttus ja Ivo Sild. Seenior-3 vanuseklassis võitis Tarmo Neemela, kes edestas Alari Kannelit ja Aimar Pedarit.

“Rakvere rada oli tehnilisem kui Pirital,” rääkis etapi korraldaja Mehis Leigri. “Eelkõige oli tegu just füüsiliselt raske rajaga, sest tõusunukid olid väsitavad ja neile järgnesid tehnilised laskumised. Ehk puhkamiskohti oli vähe.”

Husqvarna olümpiakrossi karikasarja kolmas etapp toimub 1. juulil Jõelähtmel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X