Rakvere juubelirattamaratonil võidutsesid Vaidem ja Sirvel

20. Rakvere rattamaratoni võitja_M_

20. Rakvere rattamaratoni 49 km põhisõidu võitsid Josten Vaidem ja Merili Sirvel. Juubelimaratonil nautis päikselist rattasõitu 760 ratturit.

20. Rakvere rattamaratoni 49 km põhisõidu finišijoone ületas esimesena meestest Josten Vaidem (Fixus) ajaga 01:59.46, tema järel Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 02:01.23 ning kolmandana Kirill Tarassov (Sportland Bottecchia Team) ajaga 02:03.44.

„Sõidus oli väga palju tehnilisi osi, et riburadapidi hakati vahesid sisse jätma ning mingi hetk jäime Gerdiga kahekesi. 6-7 km enne lõppu tegi Gert kuskil singlil vea, ma sain vahe sisse ning panin täiega lõpuni. Nii see võit tuli,” kirjeldas Vaidem oma sõitu. „Enne starti oli rohkem närv sees kui tavaliselt, aga alati on hea meel liidrisärki kanda ning üritan seda kaitsta lõpuni välja.”

Naistest võidutses Merili Sirvel (Rr Siplased / Vitax) ajaga 02:15.36, teisele kohale sõitis end Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 02:16.26 ning kolmandale Janelle Uibokand (Spordipartner Racing Girls) ajaga 02:16.39.

Kodurajal võidutsenud Sirveli jaoks tuli võit natuke ootamatult. „Peale Pajustis olnud kruusalõiku teadsin, et tuleb üks singel ning seal peab kindlasti ees olema. Saingi sealt ees minema ning lõpuni oli ainult üks suur kannatamine,” muigas Sirvel, kes rõõmustas koduraja eelise üle.

17 km poolmaratoni võitsid Sebastian Suppi (CFC Spordiklubi) ajaga 37.46 ja Loore Lemloch (CFC) ajaga 41.34. Laste- ja tillusõitudest võttis osa 107 ratturit.

Meestest hoiab liidrikohta Vaidem (Fixus) 5997 punktiga ning naistest Sirvel (Rr Siplased / Vitax) 5539 punktiga. Võistkondlikus punktiarvestuses juhib Veloplus ning naiskondlikus punktiarvestuses Spordipartner Racing Girls. Aktiivseim rattur on samuti Vaidem.

Bosch Eesti maastikurattasarja viies etapp peetakse 31. juulil, mil toimub Škoda Laagri 22. Rakke Rattamaraton.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X