Rakkelased valmistuvad maratoniks

Rakke rattamaratoni veetakistus (1)

Alates käesoleva nädala pühapäevast on rattasõpradel võimalik tutvuda 15. juulil peetava Škoda Laagri Rakke rattamaratoni 47 km ja 19 km distantsidega. Avatud raja sõit on plaanitud 8. juuliks algusega kell 11.00 linnamäe staadionilt, kuhu põhisündmuse päeval kerkib võistluskeskus.

Bosch Eesti Maastikurattasarja juht ning Rakke rattavõistluse peakorraldaja Enno Eilo sõnul on põhisõidu rada jagatud kolmeks tehnilisemaks osaks, mida ühendavad omavahel kergemad kruusateede lõigud, kus on hea nii-öelda hinge tõmmata. „Üldises plaanis on trass mullusega sarnane, tõusumeetreid kokku umbes 700 ja Emumäe tippu tuleb vallutada kolmel korral. Uusi lõike tuleb, kuid need ei ole väga pikad. Kes soovib kergemat pingutust, on oodatud noorte- ja matkasõidule. Aeg ja kogemused on näidanud, et seal saavad väga edukalt hakkama ka 12-aastased noored,” tõdes Eilo.

Rattamaratoni ettevalmistused kulgevad plaanipäraselt, rada on niidetud, koristatud ning kolmapäeval alustatakse tähistamisega. „Emumäele tuleb tänavu lätlaste teeninduspunkt – kogu seal pakutav toidu- ja joogipoolis on Lätist, nii näiteks rosinad kui alkoholivaba õlu. Põhjust ei tule väga kaugelt otsida, nimelt on meil lõunanaabrite Vivus.lv MTB Maratons sarjaga koostöö, mis seisneb selles, et kõik Bosch Eesti Maastikurattasarjas vähemalt viis etappi läbinud inimesed pääsevad septembris lätlaste Vastse-Roosas toimuvale maratonile meie kulul. Kuna harilikult on Bosch Eesti Maastikurattasarjas olnud kaheksa etappi, kuid tänavu on üks vähem, siis on see nii-öelda meie väike kingitus spordisõpradele.”

„Lätlastest on kasu olnud varemgi, näiteks olen ma neilt üle võtnud nippe lastesõitude paremaks korraldamiseks ja ehitanud noortele ootekoridorid, kus nad saavad ilma suurema segaduse ja paanikata eakaaslastega koos oma stardiks valmistuda. Eks igalt poolt on midagi üle võtta või õppida – ühel tiitlivõistlusel Itaalias kasutati kunagi raja märgistuses pruuni värvi nooli, mis olid mustal taustal, selliseid asju tasub kindlasti vältida. Poolakatelt sain näiteks elektrikarjuse postide idee, mille külge silte panna, neid on lihtne maasse suruda ja lisaks hõlbus hoiustada. Sakslased kasutavad bännerite kerimiseks spetsiaalset masinat, mille kavatsen ilmselt samuti lähitulevikus soetada,“ tõi Enno Eilo näiteid.

Škoda Laagri 18. Rakke rattamaratoni soodusregistreerimise esimene voor kestab kuni 4. juuli hilisõhtuni, teine voor saab läbi 11. juulil.

Bosch Eesti Maastikurattasarja võistluskalender

28.04.2018 4. Alutaguse Rattamaraton
06.05.2018 Autoeksperdi 18. Mulgi Rattamaraton
19.05.2018 21. Tallinna Rattamaraton
09.06.2018 12. Jõelähtme Bottecchia Rattamaraton / Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis
17.06.2018 16. Rakvere Rattamaraton
15.07.2018 Škoda Laagri 18. Rakke Rattamaraton
19.08.2018 20. Rõuge Rattamaraton

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X