Rait Ärm triumfeeris meeletuid kiirusi pakkunud Balti Keti velotuuril

tm-bct23-winners-2-scaled

Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeval, 20. augustil lõppes Leedus Panevežyses kolm päeva väldanud UCI 2.2 kategooria mitmepäevasõit Balti Keti velotuur. Üldarvestuses võidutses teist aastat järjest Rait Ärm (Eesti koondis), edestades sakslast Henri Uhligit Alpecin-Deceuninck järelkasvumeeskonnast kahe sekundiga. 

Sarnaselt kahele esimesele päevale Eestis ja Lätis tekkis ka viimasel etapil ette üsna suur jooksikute grupp. Juba enne esimest vahefinišit 35. kilomeetril oli ees 15 jooksikut. Nende hulgas üldarvestuse kuues mees David van der Poel (Alpecin-Deceuninck Development Team), mis tähendas, et Eesti koondis oli sunnitud liidrisärgi kaitsmiseks peagrupis tööle hakkama.

Jooksikuid kaugele ei lastud, maksimaalselt ühe minuti peale, ent juhtgrupi minek oli sedavõrd hoogne, et peagrupp neid kätte samuti ei saanud. Tuulevaikuses kulgenud 157 km pikkuse etapi võitja keskmiseks kiiruseks oli muljetavaldavad 49,76 km/h.

Kõigis kolmes vahefinišis võttis jooksikute hulgast rünnaku ette Siim Kiskonen (Tartu2024 Cycling Team). Kaks võitu ja üks teine koht kindlustas talle esikoha vahefinišite rohelise särgi arvestuses.

Kiskonenil oli jaksu rünnata ka viimasel kilomeetril, kui peagrupp oli jooksikutele juba päris kannule jõudnud. Võidust jäi vajaka napid paarkümmend meetrit, alles siis tuiskasid kiiremad sprinterid mööda. Võitis noor taanlane Mads Landbo (Uno-X Dare Development Team), kes päev varem Siguldas oli kolmas, võiduajaks oli 3:09.17. Talle järgnesid itaallane Filippo Fortin ja hollandlane Roy Eefting (mõlemad Maloja Pushbikers). Kiskonen oli viies, Markus Pajur (Tartu2024) kuues ja edukalt liidrisärki kaitsnud Rait Ärm kaheksas.

Velotuuri kokkuvõttes oli Ärmi edu parima noorratturi Henri Uhligi ees kaks ja Filippo Fortini ees 14 sekundit. Võitja keskmine kiirus oli seega aukartust äratavad 48,9 km/h. See on kiireim Balti Keti velotuur läbi aegade ja võimalik, et üks kiiremaid UCI kategooria velotuure üldse.

Meeskondlikult võitis esikoha Uno-X Dare järelkasvumeeskond minimaalse eduga Tartu2024 Cycling Teami ees.

Velotuuril startinud 141 ratturist jõudis lõpuni 131.

Foto ja tekst: Balti Keti velotuur

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X