Rait Ärm teenis Prantsusmaal esikümne koha

Rait Ärm-1

Prantsusmaal jätkuval 69. Region Pays de la Loire velotuuri (UCI 2.1) kolmandal etapil pälvis Rait Ärm (Go Sport – Roubaix Lille Metropole) seitsmenda koha.

Ligi 200-kilomeetrise etapi võitis suurest grupifinišist prantslane Bryan Coquard (Cofidis; 4:29.24), jättes esikohata hollandlase Marijn van den Bergi (EF Education-EasyPost) ja taanlase Alexander Kampi (Tudor Pro Cycling Team). Ärm sai 7. ja tema eestlasest tiimikaaslane Norman Vahtra 36. koha.

„Peale pikka etappi oli tehniline lõpp ja see on täpselt see, mis mulle sobib. Ideaalis pidin olema Normanile viimane lahtivedaja finišiks, aga kaotasime teineteist keerulistel hetkedel. Tegin otsuse, et sõidan enda peale ja võitlesin ennast täitsa hea koha peale,“ kirjeldas Ärm. „Viimasel ringteel, mis oli ca 400 m enne lõppu, kukkus üks hispaanlane täpselt minu ees, mistõttu pidin seal pidurdama ja kaotasin kiirust ning edasi polnud enam muud, kui maksimumiga lõpuni sõita.“

Sellel velotuuril juba kaks etapivõitu teeninud Coquard kerkis kokkuvõttes taas liidripositsioonile. Talle järgnevad Van den Berg (+0.07) ja Kamp (+0.10). Vahtra jätkab mitmepäevasõitu 24. (+0.25) ja Ärm 34. (+0.25) kohal.

Reedel sõidetakse velotuuri viimane etapp, millel on pikkust 177,8 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X