Rait Ärm: suur eesmärk on rattasõidus läbi lüüa

68379940_2452757418280816_13140405197471744_n

Hollandis Alkmaaris jätkuvatel jalgratta maanteesõidu Euroopa meistrivõistlustel võitis kuni 23-aastaste ratturite grupisõidu kolmanda koha Rait Ärm, kellele oli see karjääri ühe suurimaks saavutuseks.

“Alguses vihmaga oli väga ohtlik sõita, kukkumisi oli palju, aga lõpus kuivas maapind ära ja oli normaalne sõita. Kuna sõit oli kurviline ja väga pikkasid sirgeid ei olnud, siis tuul väga ei mõjutanud,” rääkis Ärm võistlusest intervjuus ERR-ile.

“Sõit ise kulges väga kiiresti. Alguses me startisime väga tagant ja siis jäime kohe alguses veel kukkumise taha kinni ja siis kuidagi ime läbi jõudsime peapunti järele. Sõitsime kohe pundi ette ja siis, kui pundid läksid ribadeks, jäin ma esimesse punti. Terve sõidu jooksul ma kordagi tööd ei teinud, eest läbi ei käinud ja lõpus oli finišis piisavalt jalga.”

Suurte koondiste vastu oli spurtida Ärmi sõnul üllatavalt lihtne. “Teised tegid töö ära ja oli vaja ainult finiš pähe panna,” sõnas Ärm, kes maanteerattasõidu juurde jõudis vaid kolm aastat tagasi tänu Porter Racing meeskonnale.

Selle aasta läbimurre on toimunud aga suuresti tänu Cycling Tartu meeskonnale. “Tiim on väga hea, kõik sõitjad on toetanud ja motiveerinud mind,” tõdes Ärm. “Üks suur eesmärk on rattasõidus läbi lüüa, et jõuda World Touri tasemele ja sõita maailmakuulsaid võidusõite.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X