Rait Ärm saavutas Belgia ühepäevasõidul 10. koha

RAIT ÄRM

Belgias toimunud ühepäevasõidul Grote prijs Jean-Pierre Monseré (202,1 km) saavutas Rait Ärm (Equipe continentale Groupama-FDJ) 10. koha.

Võidusõidu võitis belglane Tim Merlier (Alpecin-Fenix) ajaga 4:34:44, teine oli britt Mark Cavendish (Deceuninck – Quick Step) ja kolmas belglane Timothy Dupont (Bingoal – Wallonie Bruxelles).

„Olles vaadanud võistlustrassi profiili, oli juba enne starti teada, et võistlus lõppeb pundifinishiga. Eelneval õhtul sai tiimiga kokku lepitud, et panustame minu peale. Sõitsin ilusti pundi ees heal positsioonil, kuni jooksikute punt oli formeerunud. Peale seda sain pundis rahulikumalt sõita, sest tugevamad meeskonnad hakkasid pundi ees sõitu kontrollima. Viimasel 20 km pikkusel ringil saadi jooksikute punt kätte ja siis hakkas korralik võidusõit pihta. Iga tiim, kaasa arvatud minu tiim, üritas enda sprinterit heal positsioonil hoida, õnneks suutsime väga hästi pundi ees sõita. Peale ühe kilomeetri märki ei olnud mul enam ühtegi abimeest ning pidin ise vaatama, kuidas finishiga hakkama saan. Liikusin ise pundis ette poole ja nihverdasin ennast rivaalmeeskondade saba peale. Olin sunnitud selle jaoks päris palju energiat kulutama ning seetõttu pidin leppima kümnenda kohaga. Jäin tänase sooritusega rahule ja siit on väga hea edasi minna!“ võttis Ärm võiduõidu kokku.

Teise eestlasena tänasel sõidul osalenud Oskar Nisu (EvoPro Racing),kelle ülesanne oli tänase sõidu lõpus olla viimane abiline tema klubi sprinterile Michael Van Staeyen’ile, sattus ca 20 km enne lõppu grupikukkumisse ja katkestas. Nisu sõidu kommentaare võib täpsemalt lugeda SIIT

Kolmanda eestlasena stardis olnud Markus Pajuri (Team Arkéa Samsic), kelle ülesanne oli täna oma tiimikaaslaseid aidata, lõpetas 41. kohal.

Tulemused SIIN

Fotol: Rait Ärm. Erakogu

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X