Rait Ärm oli Prantsusmaal võidukas

Rait Ärm

Prantsusmaal sõidetud ühepäevasõidul GP de la ville de Perenchies (UCI 1.2; 178,4 km) pälvis Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) esimese koha.

Ärm kuulus väikesesse jooksikute gruppi, mille lõpuspurdis edestas Lõuna-Aafrika Vabariigi ratturit Morne van Niekerki (St Michel – Mavic – Auber93) ja belglast Dylan Vandenstorme’i (Circus – ReUz – Technord; +0.04).

„Sõit kujunes välja täpselt selliselt nagu lootsin,“ avaldas Ärm võistluse järel. „Esimeses pooles sõitis väike jooksikute grupp eest ära, kus meil oli kaks meest sees. Sain grupis rahulikumalt võtta, sest meie tiimile oli seis soodne. Teises pooles saime munakivisektoril väikse grupiga minema ja sõitsime jooksikutele järgi.“

„Igal ringil jäi munakivisektoril punt väiksemaks ja väiksemaks,“ jätkas Ärm. „Tundsin ennast kõige tugevamana ja ründasin viimase kahe kilomeetri sees. Sain koos ühe konkurendiga väikse vahega eest ära, keda finišis edestasin. Suur kummardus Norman Vahtrale, kes oli peaaegu terve võistluse jooksikute grupis ja aitas mind kuni sõidu viimaste kilomeetriteni nii mentaalselt kui füüsiliselt. Aitäh kogu tiimile.“

Vahtra sai kirja üheksanda tulemuse, kaotades kaasmaalasele kaheksa sekundiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X