Rait Ärm kordas mullust vägitegu ja tõmbas selga Balti Keti velotuuri liidrisärgi

Rait Ärm

Reedel Tartus alanud Balti Keti velotuuri (UCI 2.2) esimese vaatuse, 199 km pikkuse etapi finišiga Valga lähistel Jaanikese Motokeskuses võitis Eesti koondise liige Rait Ärm. Ka mullu võitis Ärm velotuuri avaetapi, tulles hiljem samuti üldvõitjaks.

Etapp kulges algusest peale aktiivselt, aga kedagi kaugele ei lastud. Alles Antslast läbiminekul, kui sõidetud oli juba 120 kilomeetrit, tekkis ette õige minek. Natuke isegi märkamatult nihkus eest 15-liikmeline grupp, kus kõikidest tugevamatest meeskondadest esindaja sees. Eestlastest pääsesid õigesse äraminekusse Rait Ärm (Eesti koondis), Aaron Aus (Tartu2024 Cycling Team), Mihkel Räim (ATT Investments) ja Ken Post (Peloton).

Vahe keris kiirelt rohkem kui kahe minuti peale, alles siis peagrupis ärgati. Kaotust tasa teha oli ülimalt keeruline, kuna puhus pärituul ja ees liiguti suure hooga. Etapi kiireimate keskmine kiirus lõpuks 48,83 km/h. Ent ometi leidus viis kanget, kes eesolijad kinni püüdsid. Kõva panuse tagasitulekusse andis Markus Pajur (Tartu2024 Cycling Team), ent peamine “mootor” oli norralane Uno-X Dare Development tiimi liige Daniel Aarnes. Tema võttis lõpu eel ette ka otsustava rünnaku, millega suutis mõni aeg hiljem ühineda vaid Rait Ärm. Teistel sellist jaksu lõpukilomeetritel jalas ei olnud, isegi mitte Alpecin-Deceuninck Devopment tiimi ratturitel David van der Poelil ja Henri Uhligil.

Esikoha saatus jäi kahe mehe otsustada. Finišitõusul Jaanikese Motokeskusesse näitas selget üleolekut Rait Ärm, edestades temposõitja kallakuga Daniel Aarnesi paari sekundiga. Võiduaeg oli 4:04.30. Kolmas oli 11-sekundilise kaotusega Henri Uhlig, neljas Aaron Aus, viies norralane Kristoffer Skjerping (Kjekkas IF), kuues itaallane Filippo Fortin (Maloja Pushbikers) ja seitsmes Markus Pajur. Peagrupp kaotas võitjale pea kolme minutiga. Finišisse jõudis 137 meest.

Üldarvestuses on Ärmi edu Aarnesi ees kaheksa ja Uhligi ees 16 sekundit. Lisaks liidrisärgile sai Ärm enda valdusse stabiilseima ratturi särgi, Uhlig juhib samuti kahte arvestust, olles aktiivseim ning ühtlasi parim noorrattur.

Laupäeval sõidetakse Sigulda ümbruses velotuuri teine etapp pikkusega 162 kilomeetrit. Velotuuri otseülekandeid saab jälgida Balti velotuuri kodulehelt ja facebooki lehelt (inglise keelne) ning Delfi keskkonnast.

Foto ja tekst: Balti Keti velotuur

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X