Rait Ärm Eesti profitiimi debüüdil esikümnes

Rait Ärm Horvaatias

Eesti maanteejalgratta profitiim, UCI kontinetaalmeeskond Tartu 2024 / BalticChainCycling.com tegi täna debüütvõistluse Horvaatias. Ühepäevasõidul Trofej Umag (UCI 1.2, 154 km) tehti korralik avalöök, tiimi liider Rait Ärm teenis 172 mehe konkurentsis 10. koha.

Võistlus kulges aktiivselt, kuid ühtegi jooksikute gruppi kaugele ei lastud. Nõnda otsustati kõrgete kohtade saatus finišiponnistuses. Esikohale spurtis end hollandlane Olav Kooij (Jumbo-Visma Development Team), teine oli sloveen Marko Kump (Adria Mobil) ja kolmas sakslane Niklas Märkl (Development Team Sunweb). Võidueg 3:33.32, keskmine kiirus 43,272 km/h.

Võitjaga sama aja said 12 paremat, teiste hulgas ka 10. koha mees Rait Ärm. U23 vanuseklassi ratturitest oli ta viies. „Jõudsin hästi, aga ei suutnud lõpus korralikult finišeerida. Tiim oli super, Antti tegi finiši eel hea lahtivedamise. Järgmisel sõidul paremini,“ kõlasid Ärmi kommentaarid.

Teiste Eesti profitiimi sõitjate kohad: Antti Jussi Juntunen 22. (+0.03), Henri Treimuth 103. (+0.36), Daniels Kazis 118. (+1.03), Ukko Iisakki Peltonen 152. (+11.20) ja Kristers Ansons 156. (+11.20).

Järgmise stardi teeb tiim Tartu 2024 / BalticChainCycling.com pühapäeval, 8. märtsil. Samuti Horvaatias.

Lähimate sõitude kava:
8.märts UCI 1.2 kat ühepäevasõit Porec Trophy (Horvaatia);
12.-15. märts UCI 2.2 kat mitmepäevasõit Istarsko-Proljece – Istrian Spring Trophy (Horvaatia);
23.-29. märts UCI 2.2 kat mitmepäevasõit Tour de Normandie (Prantsusmaa).

Allikas: Baltic Chain Cycling
Foto autor: Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X