Räime ja Vahtra klubikaaslane sai neljakuulise võistluskeelu

Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) määras Mihkel Räime ja Norman Vahtra tiimikaaslasele Patrick Schellingile nelja kuu pikkuse võistluskeelu keelatud aine trebutaliini tarvitamise eest. Karistus on lühike, sest UCI käsitluse kohaselt ei ole selle aine manustamine tahtlik.
30-aastane Šveitsi rattur andis astmarohtu sisaldava proovi 24. veebruaril Rwanda velotuuri vältel. Schellingi tulemused Rwanda velotuuril tühistati, kuid ametlikult hakkas võistluskeeld kehtima 18. mail, mis tähendab, et see lõppeb 17. septembril. Antud juhtumi puhul aktsepteerisid ametnikud Schellingi selgitust, et ta ei olnud aine tarvitamisest teadlik ja seetõttu ei toimunud see tahtlikult.

“Olen alates lapsepõlvest kannatanud astma käes ja mittelubatud astmasprei kasutamine oli tahtmatu viga ning soovin vabandada ametivõimude, meeskonna ja kogu rattapere ees. Ma ei ole kunagi tahtnud rikkuda rattaspordi mainet, kahetsen eksimust ja võtan täieliku vastutuse,” lausus Schelling.

Sarnane juhtum leidis aset neli aastat tagasi, kui Simon Yates sama ainega vahele jäi. Tol korral unustas tiimi taustajõudude liige märkida, et rattur võttis ainet ravi eesmärgil. Ka siis sai Yates nelja kuu pikkuse keelu.

Allikas: spordipartner.ee

Impression
X