Räime ja Nõmmela klubid said kutse kuulsale ühepäevasõidule

Mihkel Räime ja Aksel Nõmmela tööandjad Israel Cycling Academy ning Wallonie-Bruxelles (pildil) said wild card‘i kuulsale Belgia ühepäevasõidule La Flèche Wallonne. Seitsme vabapääsme saanud meeskonna hulka kuulusid veel Wanty-Groupe Gobert, Sport Vlaanderen Baloise, Cofidis, Euskadi-Murias ja mõneti ootamatult USA Pro Continental tiim Rally UHC.

“See on suur üllatus. Me ei lootnud seda kutset saada,” lausus Rally UHC võistluste direktor Jonas Carney. “Oleme 12 aastat meeskonna arendamise nimel vaeva näinud ja nüüd saime kutse maailma ühele mainekamale võidusõidule. Võidusõidu tase on erakordselt kõrge ja enamik meie meestest ei ole seal osalenud. Meile on tulemuse saamine suur väljakutse.”

83. korda peetav ja 195,5 km pikkune La Flèche Wallonne toimub 24. aprillil. Start on Ansis ja lõpp Mur de Huy tipus. Tänavune sõit on erakordne, sest lõpuringi sõidetakse kaks korda. Alates 2003. aastast on võitja selgunud lõputõusul. Kui seni on ratturitel lõpuringile tulles jäänud finišini 58 km, siis nüüd 76,5 km.

Mullu pälvis esikoha Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors), lõpetades Alejandro Valverde (Movistar) neli aastat väldanud võiduseeria.

marathon100.com

Impression
X