Räim teenis Poolas kesise tunde kiuste viienda koha

210688264_472068134043886_8519655171288850533_n

Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski) sai pühapäeval Poolas toimunud võistlusel Visegrad 4 Bicycle Race GP (UCI 1.2) grupifinišis viienda koha.

Võistluse võitis Iisraeli rattur Itamar Einhorn (Israel Start-Up Nation; 3:11.56), kes sai grupifinišis jagu tšehhist Alois Kankovskyst (Elkov – Kasper) ja itaallasest Matteo Pongiluppist. Eestlase ja esikolmiku vahele jäi veel Räime klubikaaslane Jakub Kaczmarek.

„Lühem ja siledam päev kui eile, aga enesetunne sama – üpris kesine,“ kirjutas Räim sotsiaalmeedias. „Sõit oli väga aktiivne, põhimõtteliselt ei tekkinud kordagi väga jooksikuid ja kui oli, siis ainult mõneks kilomeetriks. Tegelikult korra lasime eest ära kaks meest, kes said vahe kahe minuti peale, aga nii kui pundis sõitmiseks läks, saime nad kätte. Korra proovisime teha ka küljetuult, kuid tulutult. Kuna mu enesetunne pole kiita, siis andsin meeskonnakaaslastele vabad käed. Ütlesin, et rünnake ja sõitke aktiivselt. Kui saate minema ja asi lõpuni läheb, siis on väga hea. Poisid sõitsidki väga hästi ja ma ise liigutasin ka ikka tagumikku, aga nii raskelt tuli see kõik.“

„Lõpuks tuligi väiksem grupifiniš. Saime viimase rünnaku jooksikud kätte enne lõpukurvi ja mul oli meeskonnakaaslane ees. Nii et polnud probleemi, viimases kurvis jäin natuke kinni, aga samas võitnud vist poleks ikka. Üritasin kuidagi end üle joone spurtida ning tiimile vajalikke punkte tuua. Viies koht sellise vormiga tundus isegi väikese võiduna,“ kirjeldas Räim.

„Nüüd saab mõned nädalad rahus treenida. Viibin järgmised kaks nädalat Hispaanias kõrgmäestikus ning peale seda on augustis Taani velotuur, kus tahan näidata enda õiget levelit. Loodan, et laager läheb kenasti ning saan oma punased verelibled kah tagasi normaalsele tasemele!“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X