Räim Slovakkia tuuril vihmaga sõidetud etapist: nii külm ei ole ammu olnud

640629ha659t63

Vihmas sõidetud Slovakkia velotuuri (UCI 2.1) teise etapi võitis rumeenlane Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence). Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) lõpetas 122. kohal.

Alla kümne kraadiga, tugeva tuule ja vihmasajuga peetud 226,6-kilomeetrisel etapil oli Grosu võiduajaks viis tundi, 46 minutit ja 42 sekundit. Teise koha sai Yves Lampaert (Deceuninck – QuickStep) ja kolmanda prantslane Asnaud Demare (Groupama – FDJ). Räim kaotas võitjale 1.15 ja sai 122. koha.

“Mu jalad olid täna jälle päris kehvad pluss see temperatuur tappis korralikult. Värisesin ratta peal, ei tundnud väga enam näppe ja varbaid ning mõtlesin, et mille kuradima pärast ma ikka seda teen?” kirjutas Räim sotsiaalmeedias. “Kui peale laskumist hakkas uuesti sadama, siis olin küll juba lähedal, et võtan käigu välja ja lähen autosse, sest nii külm pole juba ammu olnud. Kindlasti jätab jälje ka eelmise nädala Rumeenia tuur, kus oli üpriski eksootiline kliima. Igatahes, minu ainuke eesmärk oli finishiše jõuda, ei läinudki mingit tulemust otsima, aga kuskilt ikkagi leidsin jõu, et tiimikaaslasi aidata. Ilmselt südametunnistus ei lubanud asja niisama jätta. Hoidsime koos teise tiimikaaslasega oma liidreid pundi ees ja kaitsesime neid tuule eest viimased 30 kilomeetrit. Mina panin oma viimase käigu sisse neli kilomeetrit enne lõppu ja siis rahulikult finišisse. Õnneks sai selle pingutusega sooja sisse.”

Reedel sõidetakse Slovakkia velotuuril 200-kilomeetrine ja laupäeval viimane, 142-kilomeetrine etapp. Mihkel Räim kuulub ka septembri lõpus toimuvate maanteeratturite MM-i koosseisu.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X